Facebook | Sociální sítě | Fake News

Francouzská AFP bude pro Facebook čistit české a slovenské nesmysly na jeho sociální síti

Mezinárodní zpravodajská agentura AFP (Agence France-Presse) bude pro Facebook kontrolovat zprávy v jeho české a slovenské mutaci na případné nepravdivé zprávy.  Na novinku upozornil tamní Denník N a tisková agentura TASR.

Největší sociální síť tuto iniciativu spustila už před několik lety s tím, že samotný fact-checking přenechává nezávislým partnerům.

AFP patří k těm největším, kontrolováním faktických nesmyslů se totiž zabývá na všech kontinentech. Aktuálně spustilo i centrum v USA. V Česku a na Slovensku bude mít kontrolu na starost vyhrazený novinář. Pokud zjistí, že například sdílený zdroj, který se virálně šíří sítí, obsahuje nepravdy, může jej oznámit.

ae833e39-265e-4341-9804-cd1cc95f2fa3
AFP nabízí fact-checking jako službu celosvětově v několika specializovaných pobočkách

Facebook v takovém případě příspěvek označí jako závadný, měla by se u něj objevit informace, v čem je přesně lživý a sociální síť zpětně formou notifikace upozorní také všechny, kteří jej sdíleli dál.

Byť by měl být příspěvek i nadále dostupný, v rámci sítě pochopitelně dostane nejnižší prioritu, takže se rozhodně nezobrazí na žádné exkluzivní pozici.

Fake News, hoaxy a současný internet: 

Diskuze (40) Další článek: Neuvěřitelné: První velké vyšetřování Googlu v EU se táhne už deset let

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,