Foxconn už nebude „jen“ fabrika na iPhony. Koupil Belkin a získal hromadu značek

Foxconn se mění. Tchajwanská společnost, kterou si mnozí spojují výhradně s výrobou iPhonů a kvůli plánům na masivní robotizaci, se sama stane prémiovým výrobcem vlastních značek, její divize Foxconn Interconnect Technology totiž koupila americký Belkin.

Ostrovní Číňané tak získali v jednom balíku hned několik značek. Nejen samotný Belkin, ale i jeho řadu elektroniky pro chytrou domácnost Wemo a síťové prvky společnosti Linksys, kterou Belkin pohltil před pěti lety.

Foxconn za Belkin zaplatil 866 milionů dolarů a firma si od toho slibuje, že se dostane na trh s prémiovým hardwarem a do chytrých domácností. Zatímco jedna fabrika bude chrlit nové iPhony, druhá chytré zásuvky Wemo, které pak budou Američané ovládat právě svými iPhony skrze rozhraní HomeKit.

Z hlediska organizace bude Belkin samozřejmě fungovat dál pod svou značkou jako dílčí společnost tchajwanského holdingu.

Diskuze (17) Další článek: Test notebooku ThinkPad T480: modla pracantů vyšla v nové generaci, věří USB-C

Témata článku: Apple, Byznys, Foxconn, USA, iPhone, Akvizice, Chytrá domácnost, Belkin, Značka, Dolar, Síťový prvek, Domácnost, Hromada, Tchajwanská společnost, Fabrika, Linksys

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost