Google | Cloud | Fotky

Fotky Google trpěly vážnou chybou. Při exportu dat občas poskytly videa cizích lidí

Služba Fotky Google je oblíbená nejen pro své funkce, ale i možnost jednoduché zálohy fotografií a videí ze svého telefonu kompletně zdarma. Veškerá data lze stáhnout zpět, což se ukázalo jako problematické – kvůli chybě se mohlo stát, že jste získali přístup k cizím videím.

Google aktuálně začal rozesílat e-maily všem dotčeným uživatelům, kteří využili služby Takeout (Export dat) v období mezi 21. a 25. listopadem 2019. Problém spočíval v tom, že při exportu dat z Fotek Google mohlo dojít k tomu, že v archivu se objevily i videa z cizích účtů, případně byl export nekompletní. Kromě přístupu k videu někoho cizího se mohlo také stát, že naopak někdo měl přístup k vašemu.

Firma bohužel nespecifikovala, kterých konkrétních souborů se problém u účtů týkal, stejně tak nezveřejnila další podrobnosti. Uživatele pouze vyzvala ke smazání stažených dat. Chyba se měla dotknout pouze 0,01 % uživatelů služby. To je samo o sobě mizivé číslo, nemělo by ale zastínit vážnost situace. Fotky totiž slouží jako soukromý archiv, který zůstává nesdílený, pokud tak sami neučiníte skrze alba. Únik videí cizím lidem tak může být problematický a podrývá důvěryhodnost služby. 

Jak dostat video, fotky a hudbu z mobilu na televizor?

Zdroj: 9to5Google

Diskuze (7) Další článek: Apple už kvůli koronaviru zavřel v Číně všechny kanceláře, obchody a kontaktní centra

Témata článku: Google, Cloud, Bezpečnost, Fotoaparát, Fotografování, Fotky, Soukromí, JPEG, Fotky Google, Cizí člověk, Export dat, Přístup, Uživatelé, Vážná chyba, Chyba, Archiv, Služba, Digitální fotoaparáty na Heureka.czŠmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

** Garmin do svého stále unikátního cykloradaru přidal kameru ** Snímá a ukládá, co se při jízdě děje za sedlem ** Kromě toho je to jedna z nejsilnějších svítilen na kolo

Marek Lutonský
Testy
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Jak nakupovat na německém Amazonu. Tipy, triky a na co dát pozor

Jak nakupovat na německém Amazonu. Tipy, triky a na co dát pozor

** Amazon.de je tím hlavním, přes který byste měli v ČR nakupovat ** Má ale svá úskalí týkající se češtiny, cen a dopravy ** Prozradíme trky, které se vám budou hodit

Lukáš Václavík
E-shopyAmazonTipy