Google | Fotky

Fotky Google konečně změní nejotravnější věc. Ze sdílených alb bude možné odebrat uživatele

Jedno z překvapivých omezení služby Fotky Google je, že doposud nebylo možné při sdílení alba odebrat přístup konkrétní osobě, kterou jste dříve přidali. To se ale konečně mění a Google vylepšuje i sídlení skrze odkaz.

Google svou službu Fotky pravidelně vylepšuje, samotné sdílení alb ale příliš velkou změnou neprošlo. Jednotlivá vytvořená alba tak lze sdílet buď s konkrétními lidmi, kteří mohou sami přispívat (pokud jim to dovolíte), nebo za pomoci odkazu. Bohužel ale nebylo doposud možné odstranit uživatele z alba poté, co s ním bylo sdíleno. Jediná možnost byla si jej zablokovat, to se ale provede i v jiných službách Googlu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Google zároveň přepracoval menu pro sdílení.

Nyní ale konečně přichází změna a Google toto velké omezení konečně odstraní. V následujícím týdnu bude postupně rozšiřovat nové menu pro sdílení, které klade důraz na sdílení s konkrétními osobami a pozadí odkaz, který ale bude stále možné vytvořit. Hlavní novinkou bude ale právě možnost odstranění uživatelů s alba, čímž se smažou i jejich nahrané fotografie, pokud byla povolena kolaborace.

Diskuze (18) Další článek: Video čeká další bitva formátů. Výrobci mobilů chystají EVC

Témata článku: Software, Google, Internet, Mobilní aplikace, Úložiště, JPEG, Fotografování, Fotky, Fotoaparát, Fotky Google, Odkaz, Fotka, Omezení, Služba, Album, Odebrat, Menu, Bude, Sdílení, UživateléJak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

** Nahrávat dění lze snadno a kvalitně i zdarma ** Některé programy zvládnou i streaming na videoservery ** U placených se dočkáte nadstandardních funkcí

Vladislav Kluska
Nejlepší programySoftware
PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

** Chybí vám ve Windows 10 funkce a nebojíte se experimentovat? ** Microsoft oživil sadu PowerToys, která zanikla spolu s XP** Co se bude hodit a co ještě není vyladěné?

Lukáš Václavík
PowerToysWindows 10