Google | Fotky

Fotky Google dostanou kompletně nový vzhled i logo. Více upřednostní funkci Vzpomínek

Fotky Google patří k nejoblíbenějším službám pro zálohu fotografií. V komprimovaném režimu totiž nabízí neomezenou kapacitu. Nyní přichází velký redesign na mobilních telefonech a k tomu i nové logo.

Když před pěti lety Google vydal první verzi Fotek Google, jen málokdo si myslel, že služba tu s námi bude ještě dnes. Původně se totiž pouze vyseparovala z umírajícího Google+ a tak naděje, že přežije, byly malé – Google sám je známý tím, že nepoužívané projekty bez milosti ukončuje. Fotky se ale naštěstí chytly, hlavně díky neomezené kapacitě úložiště při zvolení komprimovaného nahrávání, a získávají další a další funkce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Na mobilních telefonech dojde ke značnému zjednodušení služby.

Nové je hlavní rozložení mobilní aplikace – namísto čtyř spodních záložek jsou pouze tři. Hned ta úvodní zobrazuje chronologický sled fotografií, horní pás se Vzpomínkami se ale dočkal většího prostoru. Již tak není zobrazený formou malých kruhů, ale velkých obdélníkových náhledů a ve formě oblíbených příběhů ukazuje vaše vybrané fotografie z minulých let. U této funkce je také možné si skrýt fotografie z určitého data, pokud na ně nechcete být upozorněni.

Druhá záložka je hledání, která konečně obsahuje mapu s fotkami. Snadno se tak můžete podívat na své výtvory, rozdělené dle polohy. Součástí vyhledávání je i, stejně jako doposud, databáze lokací, osob, předmětů apod., přičemž můžete hledat i dle klíčových slov.

Poslední je novinka nazvaná knihovna, která sdružuje vše ostatní. Najdete zde tedy vaše alba, oblíbené fotografie, koš a další. Zajímavé je i to, že Google nadále propaguje prazvláštní komunikátor, skrze který si můžete psát s přáteli a sdílet s nimi fotografie přímo v rámci Fotek – najdete jej v levém horním rohu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Poslední změna je nové logo, které je nyní mnohem jednodušší.

Došlo také ke změně loga, což se promítne na všechny platformy. Google zahazuje poměrně realisticky vypadající větrník a nahrazuje jej čtyřmi podobnými tvary ve tvaru květiny. Na první pohled je tak ikona podobná, došlo ale k razantnímu zjednodušení podobně, jako se dočkaly i další služby firmy.

Novinky se aktuálně postupně šíří do mobilních aplikací pro Android i iOS.

Jak se vyvíjel design loga služby? Podívejte se:

Diskuze (2) Další článek: Celý dům na Wi-Fi 6: mesh systém TP-Link Deco X60 v testu

Témata článku: Google, Android, iOS, Mobilní aplikace, Mobilní telefon, Fotoaparát, Fotografování, Fotky, Fotky Google, JPEG, Vzpomínka, Vzhled, Fotografie, VZP, Google+, Větrník, Logo, Záložka, Neomezená kapacita, Nové logo, Digitální fotoaparáty na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru