Foťák v propasti: kdo za to může a jak z toho ven?

(Inzerce) Někdo chce na dovolené odpočívat tak, že se z pláže hne nejdál k baru. Další potřebují aktivní pohyb. Obě skupiny mají ale společnou jednu představu: chtějí přijít na jiné myšlenky.
Foťák v propasti: kdo za to může a jak z toho ven?

Dvojici, která společně vyrazila o prázdninách na horskou túru, se to tedy rozhodně povedlo. Představte si, že si při treku potřebujete vyměnit paměťovou kartu ve foťáku. Zastavíte se na mostě přes místní bystřinu. Pod vámi dvacet metrů hluboký kaňon, balvany, přes ně se valí dravý proud. Sundáte batoh, přehodíte si ho pře ruku… a vtom vám ho někdo vyrazí z ruky i s foťákem. Obojí samozřejmě spadne do propasti.

Je podle vás složité uhodnout, jestli to zavinil muž nebo žena?

Klepněte pro větší obrázek

Ano, máte pravdu, žádné překvapení. Nešťastník ovšem svou partnerku nehodil dolů také, jak vás možná napadlo. Ruku v ruce sešli po strmých srázech k říčce, prohledali všechna dostupná místa – a nenašli nic. Přesto se ale nevzdali.

Požádali horolezce, na které narazili, jestli by se neslanili tam, kam oni sami nemohli. Jenže horolezci nebyli nadšení amatéři, nýbrž profíci. Vyhověli by, ale za peníze. Nakonec by celá záchranná akce přišla na víc, než kolik stál batoh s foťákem a celým dalším obsahem dohromady.

Jak se dál vyvíjel jejich vztah, není známo. Možná podle toho, jak byli na cestování pojištěni. Správně nastavené cestovní pojištění vám totiž sice nenahradí utopené fotky z dovolené, přenosnou elektroniku jako je fotoaparát nebo kamera ale ano.

Vzhledem k celkovým výdajům za dovolenou je navíc cena cestovního pojištění jen drobností, pohybuje se v řádu desetikorun denně. 

Občas dochází i k velmi kuriózním případům. Skupinka turistů se během prohlídky Barcelony zastavila k odpočinku v  parku. Jeden z party si na lavičku položil foťák, aby dal odpočinout krku. Visící šňůra ale zaujala probíhajícího psa, ten se moc nerozmýšlel, chňapl fotoaparát do tlamy a během několika sekund zmizel v rozpálených ulicích. Tipněte si, kdo to zkonil - muž anebo žena?

Klepněte pro větší obrázek

Hlasujte v soutěži a vyhrajte iPad mini nebo cestovní pojištění na rok zdarma. Další zajímavé příklady, co vše se může neopatrným cestovatelům přihodit, najdete na www.kdotozkonil.cz.

Anketa přinesla šokující zjištění

Tím spíš jsou zarážející výsledky ankety, kterou uspořádala pojišťovna Generali na serveru turistika.cz. Vyplývá z ní, že 18 procent Čechů při cestě na dovolenou cestovní pojištění vůbec neřeší. Přitom právě to může člověku nejen nahradit případné škody na majetku, ale také ušetřit mnohatisícové výdaje v případě zdravotních komplikací.

Českým turistům se samozřejmě při zahraničních dovolených zdravotní potíže nevyhýbají. V loňské turistické sezoně pomáhala pojišťovna Generali svým klientům v 76 zemích světa, na pěti kontinentech.

Počty případů v destinacích, které mají Češi tradičně nejvíce v oblibě, sice během loňské letní sezóny poklesly, ale i tak jsou čísla stále varující. Zažívací potíže postihly 336 turistů, záněty dýchacích cest si vyžádaly lékařskou péči u 158 případů a zánět ucha znepříjemnil dovolenou 104 turistům.

Časté byly také úrazy hlavy, zlomeniny rukou i nohou, úrazy kloubů či trupu. Hospitalizaci si vyžádala téměř stovka případů, repatriace byla nutná u více než třicítky klientů.

„Unikátní novinkou, kterou letos českým turistům nabídneme, je připojištění pobytu v nemocnici, kdy při hospitalizaci v zahraničí delší než dva dny vyplatíme až patnáct set korun na den pobytu v nemocnici. Stejně tak novinkou je pojištění následné lékařské péče či pojištění denního odškodného za vyjmenované úrazy, upozorňuje produktový manažer pojišťovny Generali Lukáš Volf.

Další článek: Windows 10 RTM by mohly být hotové už tento týden

Témata článku: Turistika, Polar, Zdravotní potíž, Letní prázdniny, Záchranná akce, Jak, Propast, Foťák, Trup, Trek, Kaňon, Produktový manažer, Levné fotoaparáty na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu