Hry | iPad | Fortnite

Fortnite běží na iPadu Pro ve 120 snímcích sekundu. Konzole Xbox One X a PS4 zatím zvládnou jen 60 fps

Populární hra Fortnite je dostupná jak pro počítač, tak i herní konzole a mobilní zařízení. Vývojáři této hry – Epic Games, se pochlubili novou aktualizací pro mobilní verzi této hry, kde využili výkonu a technologických možností iPadů Pro z roku 2018.

Právě iPady Pro představené před téměř 2 lety jsou vybavené pokročilým displejem ProMotion, který má frekvenci až 120 Hz, díky čemuž dokáže velmi plynule zobrazovat rychle se měnící obraz, například při posunu webové stránky a dalších úlohách. Aplikace a hry začaly zobrazování ve 120 snímcích za sekundu na iPadech postupně využívat, tentokrát se ale jedná o „velkou“ a náročnější hru Fortnite.

Hra Fortnite standardně běží v 60 fps a to platí i pro velké konzole Xbox One X a PlayStation 4. Na iPadu Pro je ale možné v nastavení přepnout na střední detaily, díky čemuž se odemkne i možnost zobrazení v 120 fps.

Právě od 120 snímků za sekundu se očekává nový standard jak na mobilních zařízeních, tak třeba i v televizích, což využijí herní konzole příští generace jako je Xbox One Series X a PlayStation 5. Na trhu už se postupně začínají objevovat první televize, které podporují režim 4K@120.

Diskuze (17) Další článek: Triumf techniky: Podívejte se na explozi Falconu 9 a záchranu lodi Crew Dragon

Témata článku: Hry, iPad, Herní konzole, Fortnite, Sekunda, Snímek, FPS, Mobilní zařízení, ProMotion, EPIC Games, Konzole, CDF, Xbox One X, Fort St, Herní konzole na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru