Hry | iPad | Fortnite

Fortnite běží na iPadu Pro ve 120 snímcích sekundu. Konzole Xbox One X a PS4 zatím zvládnou jen 60 fps

Populární hra Fortnite je dostupná jak pro počítač, tak i herní konzole a mobilní zařízení. Vývojáři této hry – Epic Games, se pochlubili novou aktualizací pro mobilní verzi této hry, kde využili výkonu a technologických možností iPadů Pro z roku 2018.

Právě iPady Pro představené před téměř 2 lety jsou vybavené pokročilým displejem ProMotion, který má frekvenci až 120 Hz, díky čemuž dokáže velmi plynule zobrazovat rychle se měnící obraz, například při posunu webové stránky a dalších úlohách. Aplikace a hry začaly zobrazování ve 120 snímcích za sekundu na iPadech postupně využívat, tentokrát se ale jedná o „velkou“ a náročnější hru Fortnite.

Hra Fortnite standardně běží v 60 fps a to platí i pro velké konzole Xbox One X a PlayStation 4. Na iPadu Pro je ale možné v nastavení přepnout na střední detaily, díky čemuž se odemkne i možnost zobrazení v 120 fps.

Právě od 120 snímků za sekundu se očekává nový standard jak na mobilních zařízeních, tak třeba i v televizích, což využijí herní konzole příští generace jako je Xbox One Series X a PlayStation 5. Na trhu už se postupně začínají objevovat první televize, které podporují režim 4K@120.

Diskuze (17) Další článek: Triumf techniky: Podívejte se na explozi Falconu 9 a záchranu lodi Crew Dragon

Témata článku: Herní konzole, Hry, iPad, Fortnite, ProMotion, Fort St, FPS, Xbox One X, EPIC Games, Konzole, Mobilní zařízení, Snímek, Sekunda

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11