Hry | eSport

Formule 1 bude! Skuteční jezdci F1 pojedou ve virtuálních formulích ve hře F1 2019

Formule 1 musela kvůli koronaviru odložit start sezóny, náhradní řešení ale možná vrátí ke sledování F1 i ty, kteří se na ni přestali dívat pro nudu na okruzích.

Oficiálně totiž už tuto neděli v 21 hodin našeho času odstartuje Virtuální velká cena (Virtual Grand Prix Series), která se pojede nejdříve virtuálně na okruhu v Bahrainu. Každý další závodní víkend proběhne další závod na virtuální podobě reálného okruhu, který by se v tom čase jinak normálně jet.

Závodit se bude ve hře F1 2019 pro PC a závodu se zúčastní reální jezdci F1, kteří nyní nemohou závodit. K nim se ještě přidá několik dalších hvězd, které budou ještě oznámeny.

Především tu půjde o zábavu, nehraje se o body do žádných žebříčků F1, nesoutěží se ani mezi konstruktéry. Všechna auta budou mít nastavený stejný výkon a parametry, snížené poškození vozu a povolené bude ABS a kontrola trakce pro ty, kteří sice umí jezdit skutečnou formulí, ale na počítači to tolik nedávají.

Závody budete moci sledovat na oficiálních kanálech Formule 1 na YouTube, Twitch a Facebooku. Závod na okruhu v Bahrainu bude zkrácený na 28 kol, tedy polovinu běžné délky. Trvat bude odhadem hodinu a půl s kvalifikací pro určení pozic na startu závodu. Součástí bude i komentář dění na dráze.

Během víkendů, kdy by se F1 nejezdila ani normálně, proběhnou exhibiční závody, kde si fanoušci z celého světa budou moc poměřit své síly se skutečnými jezdci F1.

Zdroj: Formula 1

Diskuze (16) Další článek: Vyzkoušeno: Nové NVMe SSD Seagate IronWolf 510 s extra životností

Témata článku: Koronavirus, Facebook, YouTube, Hry, Twitch, eSport, Okruh, Závod, SKU, Bude, Bahrain, Series S, Jezdec, ABS, Jez