Koronavirus | COVID-19 | Superpočítače

Folding@Home už je výkonnější než sedm nejvýkonnějších superpočítačů dohromady

V boji proti koronaviru se rozhodla platforma Folding@Home spojit síly všech možných procesorů a grafických karet po celém světě. S využitím distribuovaných výpočtů pomáhají jak čtenáři Zivě.cz (přidejte se do týmů číslo 235910), tak třeba i fanoušci Nvidie a přidal se například i nejvýkonnější superpočítač na světě – americký Summit.

Platforma Folding@Home tak díky obrovské vlně sdílení získala rekordní výpočetní prostředky, které aktuálně představují celkově asi 470 petaFLOPS. To v přepočtu znamená, že platforma má výkon vyšší, než sedm nejvýkonnějších superpočítačů na světě dohromady. A to už je slušný základ pro rychlou a efektivní vědu.

Ředitel Folding@Home tak už zveřejnil první úspěch v podobě spike proteinu, jeho struktury a chování. Další analýzy a simulace budou pokračovat a ve výsledku se použijí právě například pro vývoj vakcíny a zjištění dalších informací, jak s COVID-19 bojovat efektivně a nejlépe i rychle. Například zmíněný Summit už dokázal najít 77 různých molekul, které mohou pomoci s tvorbou léků a v boji proti koronaviru.

Aplikaci pro sdílení výkonu si můžete stáhnout na oficiálních stránkách

Koronavirus online

[html: ]

Diskuze (13) Další článek: Koronavirus může urychlit budování sítí 5G, roste potřeba rychlých sítí s vyšší kapacitou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,