Koronavirus | Superpočítače | Folding@Home

Folding@Home překonal neuvěřitelný milník. Celkový výpočetní výkon přesáhl hranici 1 exaFLOPS

Folding@Home překonal neuvěřitelný milník. Celkový výpočetní výkon přesáhl hranici 1 exaFLOPS

Projekt Folding@Home se s připojením do boje proti koronaviru těší obrovské popularitě a v poslední době mu výpočetní výkon poskytly i nejvýkonnější superpočítače na světě. Vzhledem k tomu, že se ale do systému připojilo i velké množství fanoušků s výkonnými grafickými kartami, dostal se celkový výkon už přes neuvěřitelný milník.

Zástupci Folding@Home totiž na oficiálním twitteru oznámili, že platforma už pracuje s celkovým výkonem přes 1 exaFLOPS a je tedy desetkrát výkonnější, než nejvýkonnější superpočítač na světě - IBM Summit.

Vzhledem k rychlému nárůstu čelí platforma problémům s rychlostí zveřejňování nových úkolů a hlavně vytížení serverů, které musejí vyřizovat požadavky a rozdělovat zmíněné úkoly. Tvůrci ale neustále optimalizují propustnost, což by mělo ještě více zefektivnit využití distribuovaného výkonu.

Lze očekávat, že výkon bude ještě růst. V rámci týmu Živě.cz, pod kterým můžete pomáhat s teamID 235910, už čtenáři poskytují přes 1 600 procesorů a z pohledu pořadí týmů jsme na 942. pozici z celkem 243 615 týmů.

Aplikaci si můžete stáhnout na oficiálních stránkách.

Koronavirus online

[html: ]

Diskuze (4) Další článek: Nový simulační systém naučí autonomní vozidla řídit ještě předtím, než vyjedou na silnici

Témata článku: Koronavirus, COVID-19, Superpočítače, Folding@Home, Milník, Platforma, Výpočetní výkon, IBM Summit, Rámec týmu, Úkol, Množství fanoušků, March, Celkový výkon, Výkon


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X