FlashGet 0.88 – stahujte jednoduše a rychle

V dnešní době existuje celá řada kvalitních "stahovačů" souborů z Internetu. Ke špičce mezi těmito programy patří Download Accelerator a Go!Zilla. Najdete i stahovače, které se uvedeným vyrovnají, ale zatím nejsou moc známé.
V dnešní době existuje celá řada kvalitních "stahovačů" souborů z Internetu. Ke špičce mezi těmito programy patří Download Accelerator a Go!Zilla. Najdete i stahovače, které se uvedeným vyrovnají, ale zatím nejsou moc známé. Jedním z nich je i FlashGet, jehož největší výhodou je možnost zvolení českého uživatelského prostředí a rychlé stahování souborů pomocí rozdělení na více částí.

Hlavní okno je podobné jako u ostatních konkurenčních programů. Mezi menu a panelem nástrojů je vklíněn reklamní proužek, jehož se můžete zbavit pouze zaregistrováním programu. Přednastaveným jazykem je již tradičně angličtina; pokud chcete provést změny v nabídce View-Language, máte na výběr z 28 jazyků, kde samozřejmě nechybí ani čeština (program se kromě slova Language a uživatelské příručky kompletně převede do češtiny). Při spuštění programu máte uprostřed obrazovky čtverec, kde můžete sledovat graf stahování a k dispozici jsou vám všechny potřebné ovládací prvky.

Jednou z užitečných funkcí je akce Naposledy stažené soubory – zobrazí se vám stažené soubory i s cestou stažení. Program má na pravé straně vlastního průzkumníka složek, kam se stahují soubory. Ty můžete přiřadit jednotlivým složkám a mít tak ve stažených souborech pořádek a lepší orientaci. V menu Kategorie máte různé akce pro manipulaci s těmito složkami. Samozřejmostí je i volba rychlosti stahování, takže můžete naplánovat zatížení vašeho připojení k Internetu. V nabídce Nástroje máte k dispozici akci Nastavení programu – zde můžete například zvolit dobu, za kterou se mají dané soubory automaticky ukládat, zvolit integraci do NN nebo IE, máte možnost automatického vyhledávání zrcadel (Mirrors), ze kterých by bylo možné rychlejší stahování daného souboru, možnost komentovat stahovaný soubor, nastavit zvuky, naplánovat volbu grafů atd. Velké množství různých nastavení slouží k co nejrychlejšímu a nejpřehlednějšímu stahovaní souborů z Internetu. Další zajímavou akcí je Vlastnosti výchozího stahování, kde můžete nastavit různé priority stahování. K dispozici máte i možnost volby, po kolika "kusech" se má soubor najednou stahovat.

Program je určen pro široké spektrum uživatelů. Jeho nespornou výhodou je již zmíněné české uživatelské prostředí. K dalším kladům programu patří jednoduché ovládání a jeho přehlednost. Jediným záporem je umístěný reklamní proužek, který můžete odstranit zaregistrováním si programu za 15 USD. Pokud tedy chcete kvalitní program pro download souborů z Internetu, zvolte FlashGet. Program je distribuován jako freeware. Velikost instalačního souboru je 1,1 MB.

Diskuze (6) Další článek: Canon DM-XM 1 - Technické parametry

Témata článku: Download, Stahovaný soubor, Zrcadlo, Stažený soubor, Nn, Jed, Stahování, Uživatelská složka, Zvolená složka, Výchozí vyhledávání


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku