Hodinky | Nositelnosti | Fitbit

Fitbit některým zákazníkům vymění hodinky Sense – kvůli hardwarovému problému špatně měří EKG

Americký výrobce nositelné elektroniky Fitbit rozeslal části svých zákazníků e-mail, ve kterém jim nabízí výměnu chytrých hodinek za nový kus. Konkrétně se jedná o vlajkový model Sense s pokročilými funkcemi EKG a měření úrovně okysličení krve.

Důvodem je podle Fitbitu hardwarový problém, který může ovlivnit funkčnost zařízení. Jediné řešení přitom spočívá ve výměně za nový, plně funkční kus. Problém vyšel najevo, když někteří uživatelé zveřejnili na komunitním fóru žádost o potvrzení pravosti obdržených e-mailů.

Problém hodinek Fitbit Sense

Ve zprávě je bez bližší specifikace uvedeno, že byl nalezen problém s hardwarem, který „by mohl ovlivnit schopnost správně fungovat“. Zákazníci jsou vyzýváni, aby k vrácení vadného kusu použili předplacený přepravní štítek.

Obratem by měli zdarma obdržet nové hodinky Sense, jež uvedeným problémem netrpí. Výrobce postiženým majitelům doporučuje, aby si ponechali původní příslušenství včetně pásku a nabíječky. Fitbit v reakci na příspěvky potvrdil platnost e-mailu a doporučil zákazníkům, aby v odpovědi uvedli své jméno, adresu a telefonní číslo.

Oslovení majitelé se z e-mailu nedozvěděli žádné další podrobnosti o tom, čeho by se závada měla týkat. Server The Verge však od výrobce zjistil, že se blíže neuvedeným způsobem týká funkce EKG. Závada údajně postihla méně než 900 kusů hodinek prodaných po celém světě.

Zlobivý hardware pro sledování EKG

Monitorování EKG závisí na funkci mobilní aplikace Fitbit. Ta je navržena tak, že monitoruje srdeční rytmus uživatele a detekuje potenciální problémy, jako je například fibrilace síní. Zjištěná chyba může způsobit, že aplikace bude poskytovat „neprůkazné výsledky“.

Výrobce zdůrazňuje, že žádná jiná zařízení z jeho portfolia nejsou ovlivněna podobným hardwarovým problémem, který by způsoboval potíže s aplikací EKG. Stejně tak by se uvedená chyba neměla objevit na zařízeních, jež opustí výrobní linku v budoucnosti.

Funkce EKG je spolu s měřením teploty a hladiny stresu jedním z hlavních lákadel chytrých hodinek Fitbit Sense. Na českém trhu se prodávají za cenu mezi 8290 a 9690 korunami. V tuto chvíli není známo, zda se uvedený problém týká i nějakých českých zákazníků.

Váš názor Další článek: Apple chystá 32jádrové procesory a až 128jádrové grafické čipy

Témata článku: Zdraví, Hardware, Hodinky, E-mail, Nositelnosti, Fitbit, Uvedený problém, Aplikace, EKG, Výrobce, Fitbitu, Kus, Sense, Měření, The Verge, Zákazníci


Určitě si přečtěte

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 36

Lukáš Václavík
UWBIoTTechnologie
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5