Hodinky | Nositelnosti | Fitbit

Fitbit některým zákazníkům vymění hodinky Sense – kvůli hardwarovému problému špatně měří EKG

Americký výrobce nositelné elektroniky Fitbit rozeslal části svých zákazníků e-mail, ve kterém jim nabízí výměnu chytrých hodinek za nový kus. Konkrétně se jedná o vlajkový model Sense s pokročilými funkcemi EKG a měření úrovně okysličení krve.

Důvodem je podle Fitbitu hardwarový problém, který může ovlivnit funkčnost zařízení. Jediné řešení přitom spočívá ve výměně za nový, plně funkční kus. Problém vyšel najevo, když někteří uživatelé zveřejnili na komunitním fóru žádost o potvrzení pravosti obdržených e-mailů.

Problém hodinek Fitbit Sense

Ve zprávě je bez bližší specifikace uvedeno, že byl nalezen problém s hardwarem, který „by mohl ovlivnit schopnost správně fungovat“. Zákazníci jsou vyzýváni, aby k vrácení vadného kusu použili předplacený přepravní štítek.

Obratem by měli zdarma obdržet nové hodinky Sense, jež uvedeným problémem netrpí. Výrobce postiženým majitelům doporučuje, aby si ponechali původní příslušenství včetně pásku a nabíječky. Fitbit v reakci na příspěvky potvrdil platnost e-mailu a doporučil zákazníkům, aby v odpovědi uvedli své jméno, adresu a telefonní číslo.

Oslovení majitelé se z e-mailu nedozvěděli žádné další podrobnosti o tom, čeho by se závada měla týkat. Server The Verge však od výrobce zjistil, že se blíže neuvedeným způsobem týká funkce EKG. Závada údajně postihla méně než 900 kusů hodinek prodaných po celém světě.

Zlobivý hardware pro sledování EKG

Monitorování EKG závisí na funkci mobilní aplikace Fitbit. Ta je navržena tak, že monitoruje srdeční rytmus uživatele a detekuje potenciální problémy, jako je například fibrilace síní. Zjištěná chyba může způsobit, že aplikace bude poskytovat „neprůkazné výsledky“.

Výrobce zdůrazňuje, že žádná jiná zařízení z jeho portfolia nejsou ovlivněna podobným hardwarovým problémem, který by způsoboval potíže s aplikací EKG. Stejně tak by se uvedená chyba neměla objevit na zařízeních, jež opustí výrobní linku v budoucnosti.

Funkce EKG je spolu s měřením teploty a hladiny stresu jedním z hlavních lákadel chytrých hodinek Fitbit Sense. Na českém trhu se prodávají za cenu mezi 8290 a 9690 korunami. V tuto chvíli není známo, zda se uvedený problém týká i nějakých českých zákazníků.

Váš názor Další článek: Apple chystá 32jádrové procesory a až 128jádrové grafické čipy

Témata článku: Zdraví, Hardware, Hodinky, E-mail, Nositelnosti, Fitbit, Měření, Výrobce, Aplikace, Uvedený problém, Zákazníci, Sense, EKG, Kus, The Verge, Fitbitu


Určitě si přečtěte

Seznam.cz má vlastního hlasového asistenta pro Android. Rozumí česky a nastaví i budík
Jakub Čížek
Mobilní aplikaceAndroidSeznam.cz
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 33

David Polesný
VánoceNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5