WhatsApp | Facebook

Firmy mohou mít na WhatsAppu vlastní e-shopy. Přitom nemusí mít ani web

Firmy mohou nově využít přímo komunikátor WhatsApp k propagaci svých produktů. Aplikace umožňuje založit si vlastní katalog produktů, který je dostupný z profilu a jednotlivé produkty lze snadno posílat.

Novinka míří hlavně na ty podniky, kteří využívají WhatsApp jako hlavní komunikační kanál se svými zákazníky. U nás to sice nebývá příliš zvykem, ale v některých zemích se velká část komunikace odehrává přímo na WhatsAppu a Facebook tak jde firmám vstříc.

Díky funkci katalog si totiž mohou vytvořit vlastní seznam produktů, včetně cen, obrázků, popisků, odkazů na web či kódových označení. V případě dotazu uživatele pak zaměstnanec může jen vybrat předpřipravený produkt a odeslat jej. Sami zákazníci si je přitom mohou prohlížet skrze profil kontaktu daného podniku.

Klepněte pro větší obrázek 
Firmy si nově mohou vytvořit vlastní „e-shop“ uvnitř WhatsAppu.

Nastavení probíhá skrze aplikaci WhatsApp Business, zákazník ji ale pro prohlédnutí produktu nemusí mít staženou. Funkci tak ocení hlavně ty podniky, které nemají vlastní web a i objednávky od zákazníků se směřují do tohoto komunikátoru.

Prozatím je novinka dostupná jen na vybraných trzích, jako je Brazílie, Německo, Indie, Indonésie, Mexiko, USA a Velká Británie, spuštění po celém světě by mělo ale brzy následovat.

Jak novinka funguje?

Zdroj: Engadget

Váš názor Další článek: Na legendárním okruhu v Indianapolis připravují závody autonomních formulí

Témata článku: Software, Web, WhatsApp, Facebook, USA, Aktualizace, Instant Messaging, Chat, Německo, Komunikace, E-shopy, Indie, Velká Británie, Mexiko, E-shop, Brazílie, Katalog, Indonésie, Produkt, Novinka, WhatsApp Business, Komunikátor, Zákazníci


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky