WhatsApp | Facebook

Firmy mohou mít na WhatsAppu vlastní e-shopy. Přitom nemusí mít ani web

Firmy mohou nově využít přímo komunikátor WhatsApp k propagaci svých produktů. Aplikace umožňuje založit si vlastní katalog produktů, který je dostupný z profilu a jednotlivé produkty lze snadno posílat.

Novinka míří hlavně na ty podniky, kteří využívají WhatsApp jako hlavní komunikační kanál se svými zákazníky. U nás to sice nebývá příliš zvykem, ale v některých zemích se velká část komunikace odehrává přímo na WhatsAppu a Facebook tak jde firmám vstříc.

Díky funkci katalog si totiž mohou vytvořit vlastní seznam produktů, včetně cen, obrázků, popisků, odkazů na web či kódových označení. V případě dotazu uživatele pak zaměstnanec může jen vybrat předpřipravený produkt a odeslat jej. Sami zákazníci si je přitom mohou prohlížet skrze profil kontaktu daného podniku.

Klepněte pro větší obrázek 
Firmy si nově mohou vytvořit vlastní „e-shop“ uvnitř WhatsAppu.

Nastavení probíhá skrze aplikaci WhatsApp Business, zákazník ji ale pro prohlédnutí produktu nemusí mít staženou. Funkci tak ocení hlavně ty podniky, které nemají vlastní web a i objednávky od zákazníků se směřují do tohoto komunikátoru.

Prozatím je novinka dostupná jen na vybraných trzích, jako je Brazílie, Německo, Indie, Indonésie, Mexiko, USA a Velká Británie, spuštění po celém světě by mělo ale brzy následovat.

Jak novinka funguje?

Zdroj: Engadget

Váš názor Další článek: Na legendárním okruhu v Indianapolis připravují závody autonomních formulí

Témata článku: Software, Web, WhatsApp, Facebook, USA, Aktualizace, Instant Messaging, Chat, Komunikace, Německo, Indie, E-shopy, Velká Británie, Mexiko, Indonésie, Zákazníci, Komunikátor, Katalog, E-shop, Novinka, Produkt, Brazílie, WhatsApp Business


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

** Nabídka Start už existuje bezmála čtvrt století ** Ve Windows 10 postupně dostala celou řadu funkcí ** Start si můžete ve velkém rozsahu přizpůsobit

Karel Kilián | 46

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky