Firma LCS zveřejnila předběžné hospodářské výsledky za rok 2004

Společnost LCS, významný český producent podnikových aplikací, zveřejnila předběžné hospodářské výsledky za rok 2004.

Společnost zaznamenala nárůst obratu o 17%, což odpovídá částce 233 mil. Kč. Zisk skupiny LCS vzrostl o 172%, přičemž velmi významným faktorem tvorby zisku byl prodej licencí na produkty společnosti (82%). Finanční ředitel společnosti ing. Jiří Hub popřel spekulace o tom, že by podnikový informační systém LCS SIS byl ztrátový, jeho ziskovost odhaduje na 6% obratu, přičemž objasnil, že nadpoloviční podíl zisku plyne z prodeje systému LCS Helios IQ. Zbývající LCS Noris zaznamenal sice v minulém období stagnaci, nyní je však opět na vzestupu.

Za velmi důležitý považuje firma vstup na slovenský trh, kde se jí daří již druhý rokem zvýšit prodej o 60%. Do budoucna by si ráda udržela vzestupný trend obratu na 10-15% v této lokalitě. Vstup do Německa ale není provázen takovými úspěchy jako na Slovensku, zisk zde se pohybuje v jednotkách procent.


Generální ředitel LCS Jan Přerovský zahajuje tiskovou koferenci

Společnost se již po třetí za sebou umístila v žebříčku firmy Deloitte - Technology Fast 50, tedy nejrychleji rostoucích firem v regionu střední a východní Evropy. Ocenění se jí také dostalo od Microsoftu v rámci soutěže Microsoft Industry Awards.

 

Váš názor Další článek: WUG se sejde 7. 4. v Hradci králové

Témata článku: , , , , , , ,