Software | Cloud | IceWarp

Používáte Google Workspace nebo Microsoft Office? Český IceWarp je výhodnější

Tematický speciál 27. července 2023
Obří marsovská sopka se kdysi mohla nacházet na ostrově

Novou verzi komplexní sady firemních nástrojů pro komunikaci a vzájemnou spolupráci uvedla na trh společnost IceWarp. Její platforma IceWarp Epos nabízí přehledné a intuitivní uživatelské rozhraní s veškerými kancelářskými nástroji na jedné ploše, čímž odpadá jakékoli přepínání mezi aplikacemi a přecházení mezi okny internetového prohlížeče.

Řešení od IceWarpu překonává konkurenci v úrovni zabezpečení, transparentnosti práce s daty, a především v ceně – je proto přední alternativou k nástrojům od Microsoftu a Googlu.

Vše od e-mailu přes kalendář po videokonference

Balík nástrojů pro virtuální kancelář IceWarp Epos představuje komplexní kolaborační řešení pro firmy a zahrnuje cloudové služby, e-mailového klienta, týmový chat nebo vlastní videokonferenční prostředí. Nabízí tedy plnohodnotnou alternativu masově používaných řešení pro spolupráci uživatelů, jako jsou Microsoft 365, Microsoft Exchange či Google Workspace.

Živě_IceWarp_Email.png

Stejně jako globální hráči i IceWarp Epos obsahuje sady základních i pokročilých kancelářských nástrojů. Kromě e-mailového klienta, kalendáře, skupinového chatu, videokonference, správy úkolů i dokumentů podporuje také editaci dokumentů online. Všechny funkce jsou dostupné ve webovém rozhraní (bez nutnosti cokoliv instalovat do počítače), v nové mobilní aplikaci nebo jako software pro lokální nasazení.

IceWarp Epos tak může fungovat v cloudu, nebo lokálně, kdy jsou všechna data uložena na firemním serveru. Tím se české řešení zásadně liší od nabídky Googlu nebo Microsoftu, která počítá pouze s cloudem.

Živě_IceWarp_Documents.png

Na rozdíl od jiných řešení nabízí platforma od společnosti IceWarp ucelené a uživatelsky přívětivé prostředí, v němž jsou veškeré nástroje součástí jediné aplikace, potažmo jednoho okna prohlížeče. Uživatelé tak mají k dispozici náhledy nejnovějších zpráv a kalendáře – stejně jako rychlý přístup k týmovému chatu, videokonferencím, sdíleným dokumentům a přehledu úkolů – v jednom přehledném uživatelském rozhraní, které lze navíc přizpůsobit na míru. Odpadá proto nutnost neustále přepínat mezi aplikacemi.

Bezpečné zálohování dat

Vývojáři IceWarpu přitom mysleli v první řadě na komfort uživatele. Většina funkcí IceWarp Epos se proto jmenuje stejně a nachází se na totožném místě, jako jsou uživatelé zvyklí u nástrojů sad Microsoft nebo G-Suite. Úprava dokumentů je díky tomu jednoduchá a intuitivní i pro laické uživatele.

Zvláštní péči věnovala společnost IceWarp bezpečnosti uživatelských dat a ochraně osobních údajů. Data jsou zálohována po dobu 30 dní. IceWarp má k dispozici několik datových center, která se nacházejí po celém světě. Z těchto datových center si můžou klienti vybírat – mají tedy pod kontrolou, kde se jejich data nachází. IceWarp navíc svým zákazníkům garantuje, že jejich data nebude nikdo analyzovat či je dokonce poskytovat třetím stranám.

Vysoká laťka informační bezpečnosti je jedním z důvodů, proč řešení od IceWarpu důvěřují zákazníci z řad veřejné správy, vládních institucí či univerzit. IceWarp totiž dokáže uspokojit i ty nejvyšší nároky na zabezpečení dat. Vychází tím vstříc trendům – čím dál více firem dává přednost řešením, která nabízejí lokální úložiště a zaručují transparentní práci s daty. Mezi klienty kolaborační platformy od IceWarpu tak patří například malajský Úřad vlády či globální firmy Maersk, Ford nebo Allianz.

Násobně levnější než konkurence

IceWarp poskytuje svůj kolaborační nástroj jako SaaS (Software as a Service), klient tedy platí za využívaný software a cloudovou službu měsíční poplatek. Na výběr má ze tří cenových variant (Startup Package, Business a Corporate) s tříměsíční zkušební verzí zdarma. Na webu IceWarpu je také k dispozici cenové srovnání s ostatními konkurenty v závislosti na počtu uživatelů. IceWarp z něj vychází jako násobně levnější varianta. Navíc nabízí jednoduchou migraci z těchto řešení na IceWarp Epos.

„Všechny firmy přirozeně hledají, kde ušetřit, zejména v oblasti pravidelných měsíčních nákladů. Protože u kancelářských softwarů se tyto náklady odvíjejí od počtu uživatelů, je u firem s desítkami zaměstnanců cena rozhodujícím faktorem. Vytvořili jsme proto kolaborační nástroj, který se množstvím funkcí a vyspělostí plně vyrovná konkurenci, ale je až o polovinu levnější,“ popisuje Adam Paclt, CEO společnosti IceWarp, jednu z největších konkurenčních výhod cloudového kancelářského balíčku s českým původem.

Aktualizace přináší lepší kontrolu nad sdílenými daty

Poslední aktualizace platformy IceWarp Epos přinesla kompletně přepracované prostředí. Základní obrazovka – Dashboard – nabídne přehled agendy i nové nástroje ke zlepšení komunikace a spolupráce v týmech. Všechny položky si můžou uživatelé libovolně přeskládat a uspořádat do složek tak, jak jim to vyhovuje. Vylepšení doznalo také vyhledávání. Nové funkce navíc poskytují uživatelům ještě vyšší kontrolu nad daty, která sdílejí v rámci pracovních týmů. Aktualizace též umožňuje integrovat další cloudové i lokálně provozované služby, jež se mimo platformy IceWarp v rámci firmy používají, čímž poskytuje uživatelům přístup ke všem potřebným datům na jediném místě.

Zákazníkům s předplatným cloudové služby je nová verze IceWarp Epos k dispozici od února 2023. Verze pro provozování ve vlastním prostředí následovala koncem druhého čtvrtletí. Další update připravuje platforma na podzim 2023.

Další článek: Obří marsovská sopka se kdysi mohla nacházet na ostrově

Témata článku: , , , , , , , , , ,