Firemní finance řeším rád, je to můj oblíbený rituál

(inzerce) Nejdříve jsem přes internet řešil správu rodinných financí, později jsem se rozhodl si usnadnit život a začal spravovat jak osobní, tak firemní účet z jednoho místa…
Firemní finance řeším rád, je to můj oblíbený rituál

Klepněte pro větší obrázekJiří,
49 let,
majitel sklárny

Před dvaceti lety jsme s otcem koupili malou sklárnu v Severních Čechách. Z původních 115 zaměstnanců jich zbylo 30. Jsme malá firma, ale za svou práci se nemusíme stydět. Devadesát procent naší produkce směřuje do zahraničí. V uplynulém roce jsme měli obrat 25 milionů korun.

Kromě řízení firmy je mým klíčovým úkolem zajišťování zakázek a hledání nových obchodních partnerů. To v reálu znamená, že většinu dní trávím v zahraničí. Mám svá oblíbená místa a vždy vyžaduji apartmá s pracovnou a rychlým připojením k internetu. Ptáte se proč? Protože když ostatní usínají, já zapínám počítač a spouštím aplikaci s názvem MojeBanka.

MojeBanka je internetové bankovnictví od Komerční banky, které používám již mnoho let. Nejdříve jsem přes aplikaci řešil pouze správu rodinných financí, později jsem se rozhodl usnadnit si život a zřídil jsem si také MojíBanku Business. Nyní mohu spravovat jak osobní, tak firemní účty najednou, z jednoho místa.

Kromě standardních úkonů jako je zadávání příkazů, inkas, úprava limitů platebních karet, zasílání SMS zpráv nebo e-mailů o pohybech na účtech, možnost dobíjení kreditu mobilních telefonů a podobně, obsahuje MojeBanka Business i mnoho dalších velmi praktických funkcí. 

Klepněte pro větší obrázekTak za prvé, MojeBanka Business podporuje komunikaci s účetními systémy, což například umožňuje jednoduché zasílání platebních příkazů z účetního systému a naopak stahování transakční historie do systému. Za druhé, vždy se mohu podívat na aktuální přehled obratů nebo na aktuální výpisy. Všechny tyto věci jsou pro mne důležité.

S čím pracuji poměrně často, jsou pohledávky. Tuto funkci opravdu oceňuji, neboť párování pohledávek je v MojíBance Business automatické a já i má účetní ušetříme mnoho času.

Když už jsme u účetní, v MojíBance Business naprosto perfektně funguje nastavení uživatelských práv, takže má účetní zadá potřebná data, které následně já za pár hodin na druhé straně polokoule autorizuji. 

To by samozřejmě nešlo bez vysoce bezpečného komunikačního řešení, kdy veškerá komunikace probíhá v protokolu SSL (Secure Socket Layer) a každou aktivní operaci musím podepsat svým elektronickým podpisem. Bezpečnost je zajištěna osobním certifikátem a autorizační SMS.

Pokud si s něčím nevím rady, mám k dispozici telefonickou 24 hodinovou profesionální uživatelskou podporu.

Takže už chápete, proč mě správa firemních financí baví?
A jak spravujete firemní účty vy?

Více informací o internetovém bankovnictví MojeBanka Business Komerční banky naleznete na www.kb.cz. Můžete také volat na bezplatnou infolinku 800 521 521.

Další článek: Český Duch doby: Co jsme v roce 2013 hledali na Googlu?

Témata článku: Firemní komunikace, Komerční banka, Finance, Profesionální uživatel, Track, Fina, Dobíjení, Automatické dobíjení, Platební systém, Malá firma, Praktický život, Komerční let, Rychlé dobíjení, Platební příkaz, Autorizační sms, Polokoule, Fin, Profesionální počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 109

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 250


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky