Firefox

Firefox rozbil práci s doplňky. Staré nefungují a nové nelze nainstalovat. Jak prohlížeč opravit?

Mnoha uživatelům Firefoxu přestaly v pátek 3. května (v sobotu našeho času) fungovat nainstalované doplňky prohlížeče. Nové nebylo – a alespoň u nás v redakci stále není – možné nainstalovat.

86e34b12-2d42-4867-90b6-7bf5a7de764b 
Firefox při instalaci tvrdí, že selhalo stahování. Problém ale není na straně připojení

Firefox chybu přiznal a pro uživatele všech verzí s výjimkou Androidu už připravil opravu. Do prohlížečů by se měla dostat během hodin. Není potřeba nic dělat, naopak se nedoporučuje doplňky z Firefoxu odstraňovat, ztratili byste tím jejich nastavení a data.

To vše ale platí v případě, pokud jste nevypnuli instalaci tzv. studií, které Firefox nyní využil pro rozšíření opravy. Podívejte se do Nastavení > Soukromí a zabezpečení. V části Sběr a používání dat o aplikaci Firefox byste měli mít zaškrtnutou volbu Povolit instalaci studií.

8f0898e2-d0d8-4c00-86e4-32dcbd3b50e8 
Práce se studiemi je standardně aktivovaná, zkontrolujte ale, jestli jste ji nevypnuli

Po povolení ale bude trvat až šest hodin, než se potřebná studie s opravou do Firefoxu dostane. Zkontrolovat to můžete zadáním adresy about:studies, kde potom uvidíte blok hotfix-reset-xpi-verification-timestampe-1548973.

f3ade846-4f41-43ab-8ae2-e2b5bc5a3805
Až v about:studies uvidíte tohle, doplňky by už zase měly začít fungovat

Firefox už pracuje také na standardním opravném balíčku.

Doplněno: Další možností je instalace tohoto hotfixu. Když na odkaz kliknete z Firefoxu a povolíte instalaci, doplňky poté hned začnou fungovat.

Diskuze (62) Další článek: Rakušan zaplatil za oblet Měsíce. Když se nic nedělo, chtěl peníze zpět. Věc skončila u soudu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,