Firefox bude v budoucnu vybaven phishingovým filtrem

Diskuze čtenářů k článku

SlovakSoft, SlovakSoft  |  09. 03. 2006 13:18  | 

Pouzivam ho ako rozsirenie uz asi 2 mesiace, chodi mi vela phishing e-mailov kvoli eBay a PayPal. Nie zeby som ho nepotreboval, take e-maily patria rovno do kosa - ale sledujem, ako funguje. Takych 80% oznaci. Aspon pre tu radost z z "nabonzovania" takej stranky. Obsahuje funkciu Odoslat spravu o phishing stranke spolocnosti Google.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Pavel Franc  |  09. 03. 2006 13:20  | 

Dovolím si tyto informace trošku více upřesnit.

Rozšíření GSF bylo Googlem loni v listopadu uvolněno pod otevřenou licencí a to právě z důvodu, aby jeho kódy mohli být do Firefoxu zařazeny a použity v nově navrhované službě zabraňující phishingu. Tento týden byl kód tohoto rozšíření úspěšně zaintegrován do hlavního vývojového stromu - http://lxr.mozilla.org/mozilla/source/extensions/safe-browsing/

V žádném případě to však neznamená, že se ve finále GSF objeví ve Firefoxu v té podobě, v jaké ho Google vyrobil a že se k detekci stránek bude moci používat pouze služeb Google. Zatím ani není jasné, zda tato detekce bude po instalaci zapnuta a v jaké formě. Cílem vývojářů je nyní toto rozšíření blíže prozkoumat a dle potřeb upravit, jasně specifikovat komunikační protokoly pro zjištování závadných webových stránek, aby i ostatní velcí hráči mohli nabídnout své anti-phisingové služby, mluvilo se i o možnosti anonymních anti-phisingových proxy serverech na straně Mozilla.org. Pokud se tyto úpravy stihnout v rozumném termínu, budou tyto změny zaneseny i do větve 1.8 a anti-phisingová ochrana se objeví i ve Firefoxu 2.0.

Výhledově se uvažuje o rozdělení rozšíření na backend a frontend a využití backendu i v Thunderbirdu, či jiných Mozilla based produktech k detekci závadných webových adres.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?