Prohlížeče | Firefox | Mozilla

Firefox 124 zlepšuje ovládání klávesnicí v dokumentech PDF. Stačí zmáčknout F7

Přístupnost letí a není to jen Microsoft, kdo se snaží vycházet vstříc osobám s různými typy omezení. Ve Firefoxu 124 můžete pohodlně ovládat klávesnicí nejen webové stránky, nově také otevřené dokumenty ve formátu PDF. Ovládání klávesnicí aktivujete mj. klávesou F7, přičemž v tomto režimu se po stránce a v dokumentu pohybujete prostřednictvím blikajícího ukazatele. Vyberete tak i text, aniž byste sáhli na myš.

Otevřené panely v přehledové stránce Přehled Firefoxu nově seřadíte buď podle pořadí otevření, nebo podle poslední aktivity. Ve výchozím stavu se řadí podle poslední aktivity na stránkách. S tím souvisí přídavek ve verzi 123. Od ní na přehledové stránce najdete vyhledávač pro hledání v aktivitách.

2024-03-22_16-39-04.png
Řaďte buď podle aktivity, nebo podle otevření

Mozilla dále uvádí, že v novém vydání prohlížeče pro Windows optimalizovala seznam úloh. To jsou příkazy a jiné položky v kontextové nabídce ikony programu na hlavním panelu, kdybyste už na tenhle pojem zapomněli.

Firefox pro macOS zase využívá místní API celoobrazovkového režimu. V praxi to znamená, že prohlížeč dodržuje Applem nastavená pravidla pro chování programů v celoobrazovkovém režimu.

Zdroje: poznámky k vydání Firefoxu 124

Novinky ve Firefoxu

V pravidelně aktualizovaném článku sledujeme novinky v prohlížeči Firefox od verze 92. Co Mozilla postupně přidala, vzala nebo změnila, najdete v dalších listech.

Diskuze (154) Další článek: Neuralink ukázal video, jak první člověk s čipem v mozku hraje na notebooku šachy pomocí myšlenek

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,