Prohlížeče | Firefox

Firefox 79 pro počítače je nejnudnější vydání v historii. Velké věci se však chystají na Androidu

Mozilla včera vydala Firefox 79 pro Windows, macOS a Linux. Seznam novinek je oproti předchozí verzi kratičký. Chybí jakákoliv novinka, které byste si na první pohled všimli. Vývojáři alespoň opravili 11 chyb.

Něco se ale přece jen změnilo:

  • Technologie WebRender pro akcelerované vykreslování stránek nově funguje na dalších konfiguracích systémů Windows s grafikami od Intelu a AMD.
  • Německým uživatelům Firefox doporučuje zajímavé články ze čtečky Pocket.
  • Enterprise verze Firefoxu pak nově umožňuje adminům vynutit na uživatelích hlavní (master) heslo chránící uložené údaje.

Nic moc, že? Mozilla jako by teď soustředila síly na vývoj mobilní verze pro Android. Ta je už bezmála rok napojená na přístrojích a příští měsíc ji čeká definitivní konec. Tvůrci ještě připravili poslední opravné vydání Firefoxu 68.11, ale příště (25. 8.) již vyjde zbrusu nový Firefox 80.

Ten si už můžete vyzkoušet v kanálech Firefox beta či nightly (dříve Preview). Mozilla slibuje výrazně rychlejší start i provoz aplikace. K tomu má nový vzhled i funkce:

  • Nově podporuje tmavý režim zobrazení.
  • Lištu s adresním řádkem lze zobrazit nahoře i dole.
  • Zlepšila se ochrana soukromí (blokování sledovacích prvků), která je teď na úrovni té z desktopové verze.
  • Zůstává přitom také podpora rozšíření, což je u mobilních prohlížečů pořád spíš výjimka než pravidlo.
Diskuze (10) Další článek: CES proběhne jen online. Pořadatelé nevěří, že se do ledna problémy s koronavirem vyřeší

Témata článku: Windows, Software, Prohlížeče, Linux, AMD, Intel, Historie, Android, Firefox, Mozilla, Verze, Vydání, Velká věc, Uživatelé, WebRender, VSA, Lišt, Počítač, Firefox betaS léčbou deprese by mohl pomáhat implantát zavedený do mozku. Vědci už ho testují na lidech

S léčbou deprese by mohl pomáhat implantát zavedený do mozku. Vědci už ho testují na lidech

** Vědci otestovali stimulátor, který se implantuje do mozku ** U pacientky s těžkou depresí došlo k významnému zlepšení stavu ** Nyní bude probíhat další fáze studie s více pacienty

Karel Kilián
DepreseMozek
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály