Finanční výsledky firem

Výsledky Compuware, Quantum, Intel, APC, SAP a Seagate.
Compuware oznamuje příjmy za první čtvrtletí ve výši 338,6 milionu amerických dolarů, což je zvýšení o 50,8 procenta oproti 224,5 milionu amerických dolarů za první čtvrtletí předchozího fiskálního roku. Čistý příjem za čtvrtletí se z 28,3 milionu amerických dolarů ve stejném čtvrtletí loňského roku zvýšil o 108,1 procenta na 58,8 milionu amerických dolarů.

Společnost Quantum oznámila, že v prvním fiskálním čtvrtletí vykázala obrat ve výši 1,1 miliardy dolarů. Čisté příjmy dosáhly 3 milionů dolarů.

Intel oznámila výnosy ve druhém čtvrtletí tohoto roku ve výši 5,9 miliard dolarů a příjmy ve výši 1,2 miliard dolarů. Výnosy tedy zůstaly v podstatě na stejné úrovni jako v druhém čtvrtletí roku 1997. V Evropě došlo v tomto období k relativnímu poklesu výnosů.

Společnost APC oznámila rekordní čtvrtletní prodej ve výši 260,7 milionu amerických dolarů. Prodej za druhé čtvrtletí 1998 ve výši 260,7 milionu dolarů představuje 28% nárůst ve srovnání s druhým čtvrtletím předchozího roku. Čistý příjem dosáhl výše 34,2 milionu dolarů.

SAP AG ohlásila finanční výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku, podle kterých se kvartální obrat vyšplhal na 2,2 miliardy marek, což představuje nárůst o 59 % v porovnání s druhým čtvrtletím minulého roku. Půlroční zisk vzrostl o 43 % a dosáhl výše 832 milionu marek. Na americkém kontinentu se příjmy zvýšily o 72 %, v Německu o 53 % a ve zbytku Evropy také o 72 %. Oblast Asie/Pacifiku vykázala podprůměrný přírůstek.

Společnost Seagate Technology oznámila hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 1998. Příjmy činily 1,575 miliardy dolarů, což představuje čistý zisk 22 miliony dolarů. Za rok končící třetím červencem 1998 (resp. 1997) činil příjem 6,819 miliardy (resp. 8,940) a čistá ztráta činila po řadě 530 milionů (příjem 658).

Zdroj: Computer

Váš názor Další článek: Sedm miliard korun do mobilních telefonů. U nás.

Témata článku: Finanční výsledky, Americký dolar, Čtvrtletí, Výše, Čtvrtletní prodej, Třetí úroveň, Miliarda dolarů, Příjem, Fin, Druhé čtvrtletí, Dolar, Fina, Marko


Určitě si přečtěte

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 71

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5