Web | RSS | Feedly

Feedly je v novém. Oblíbená RSS čtečka má tmavý režim a řadu novinek

Feedly patří v segmentu RSS čteček k nejpoužívanějším aplikacím. Svým uživatelům, z nichž se mnozí rekrutují z řad fandů zrušeného Google Readeru, nabízí například synchronizaci přes cloud, možnost filtrování příspěvků a řadu dalších funkcí. Nyní provozovatelé nasadili novou webovou aplikaci.

Nová verze přinesla řadu novinek v uživatelském rozhraní – mimo jiné například přepracovanou navigaci nebo podporu tmavého režimu. Nové webové rozhraní čerpá inspiraci v aplikacích pro mobilní platformy – především se snaží o lepší přehlednost a čistější dojem.

Co je ve Feedly nového?

Asi nejzásadnější novinkou je možnost přepínat mezi tmavým a světlým režimem. K tomuto účelu slouží tlačítko s obrázkem slunce/měsíce, situované v levém postranním panelu. Zatím (?) to nefunguje automaticky, takže se Feedly nepřizpůsobuje na základě nastaveného systémového tématu.

Do levého pruhu se také přesunulo tlačítko „plus“ pro snadné přidávání nového obsahu. Ten lze vyhledávat podle klíčových slov, zadáním názvu stránek, nebo přímo vložením adresy RSS kanálu. Nechybí ani možnost upozorňování na zadaná klíčová slova ve všech sledovaných zdrojích.

Další novinkou je možnost „přišpendlení“ nebo skrytí navigačního panelu, který slouží k procházení zdrojů a jejich kategorií. Nová je také kontextová nabídka pod pravým tlačítkem, jejímž cílem je usnadnění správy zdrojů/složek. Přes ní lze označovat články jako přečtené, přejmenovat zdroj, přidat ho k oblíbeným, přesunout do jiné kategorie, ukončit sledování či vyhledat podobné informační zdroje.

Další novinky

Podstatného vylepšení se dočkala organizace „složek“ – tedy kategorií a v nich uložených zdrojů. V tomto případě je novinkou podpora přesouvání metodou „táhni a pusť“. To ovlivní jak pořadí v navigačním panelu, tak i na stránce Today.

Nové rozhraní je od víkendu aktivováno všem uživatelům, takže pokud máte účet Feedly, můžete si novinky vyzkoušet na vlastní oči. Jestliže účet ještě nemáte, můžete si ho zřídit – základní verze s maximálně stovkou zdrojů je zdarma, pokud potřebujete víc, pak je k dispozici verze Pro, která přijde na 125 korun měsíčně.

Diskuze (3) Další článek: Francouzská policie „unesla“ botnet a osvobodila 850 000 počítačů infikovaných malwarem

Témata článku: Web, Internet, RSS, Čtečka, Feedly, Režim, Rozhraní, Tlačítko, Řada novinek, Panel, Novinka, Aplikace, Today, Google Reader, Zdroj


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 135

Jak vypadá český revoluční digitální stát. Ministerstvo se chlubilo a ukázalo novinky

Jak vypadá český revoluční digitální stát. Ministerstvo se chlubilo a ukázalo novinky

** Portál občana a a eObčanky za sebou mají skoro rok provozu ** Ministerstvo vnitra se pochlubilo několika čísly ** Prý je to revoluce v digitalizaci státu

Jakub Čížek | 46Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů