Web | RSS | Feedly

Feedly je v novém. Oblíbená RSS čtečka má tmavý režim a řadu novinek

Feedly patří v segmentu RSS čteček k nejpoužívanějším aplikacím. Svým uživatelům, z nichž se mnozí rekrutují z řad fandů zrušeného Google Readeru, nabízí například synchronizaci přes cloud, možnost filtrování příspěvků a řadu dalších funkcí. Nyní provozovatelé nasadili novou webovou aplikaci.

Nová verze přinesla řadu novinek v uživatelském rozhraní – mimo jiné například přepracovanou navigaci nebo podporu tmavého režimu. Nové webové rozhraní čerpá inspiraci v aplikacích pro mobilní platformy – především se snaží o lepší přehlednost a čistější dojem.

Co je ve Feedly nového?

Asi nejzásadnější novinkou je možnost přepínat mezi tmavým a světlým režimem. K tomuto účelu slouží tlačítko s obrázkem slunce/měsíce, situované v levém postranním panelu. Zatím (?) to nefunguje automaticky, takže se Feedly nepřizpůsobuje na základě nastaveného systémového tématu.

Do levého pruhu se také přesunulo tlačítko „plus“ pro snadné přidávání nového obsahu. Ten lze vyhledávat podle klíčových slov, zadáním názvu stránek, nebo přímo vložením adresy RSS kanálu. Nechybí ani možnost upozorňování na zadaná klíčová slova ve všech sledovaných zdrojích.

Další novinkou je možnost „přišpendlení“ nebo skrytí navigačního panelu, který slouží k procházení zdrojů a jejich kategorií. Nová je také kontextová nabídka pod pravým tlačítkem, jejímž cílem je usnadnění správy zdrojů/složek. Přes ní lze označovat články jako přečtené, přejmenovat zdroj, přidat ho k oblíbeným, přesunout do jiné kategorie, ukončit sledování či vyhledat podobné informační zdroje.

Další novinky

Podstatného vylepšení se dočkala organizace „složek“ – tedy kategorií a v nich uložených zdrojů. V tomto případě je novinkou podpora přesouvání metodou „táhni a pusť“. To ovlivní jak pořadí v navigačním panelu, tak i na stránce Today.

Nové rozhraní je od víkendu aktivováno všem uživatelům, takže pokud máte účet Feedly, můžete si novinky vyzkoušet na vlastní oči. Jestliže účet ještě nemáte, můžete si ho zřídit – základní verze s maximálně stovkou zdrojů je zdarma, pokud potřebujete víc, pak je k dispozici verze Pro, která přijde na 125 korun měsíčně.

Diskuze (3) Další článek: Francouzská policie „unesla“ botnet a osvobodila 850 000 počítačů infikovaných malwarem

Témata článku: Internet, Web, RSS, Čtečka, Tmavý režim, Feedly, Řada novinek, Zdroj, Novi, Rozhraní, Režim, Aplikace, Panel, Today, Novinka, Google Reader, TlačítkoTaková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály