FCC Folprecht koupen firmou Logica za 315 mil. korun

Dnes firma Logica oznámila, že koupila skupinu FCC Folprecht, jednu z největších českých firem zaměřující se na software a služby za 315 miliónu korun.
Dnes firma Logica oznámila, že koupila skupinu FCC Folprecht, jednu z největších českých firem zaměřující se na software a služby za 315 miliónu korun. Tato transakce bude realizována v hotových penězích. FCC Folprecht se zaměřuje na systémovou integraci a má velké zkušenosti s implementací SAPu stejně tak jako ve vývoji zákaznických softwarových řešení a distribuce hardwaru. Stávajících 270 zaměstnanců FCC

Folprecht se přidá k 70 zaměstnacům české pobočky Logica a ta se tak stane jednou z největších společností v oblasti poskytování služeb v IT.

Celá transakce proběhne ve dvou splátkách, 140 miliónů za sloučení FCC Folprecht s Logicou a 175 miliónů splatných 4. ledna 2000. Očekává se, že pro Logicu bude transakce účetně neutrální a nepromítne se do aktuálního fiskálního roku, který u Logicy končí 30 června 1999, a zisk přinese v prvním celém roce po akvizici.

Centrály FCC Folprecht v Brně Praze a Plzni posílí operační schopnosti Logicy v české republice.

FCC Folprecht bude sloučen se stávající organizační strukturou Logicy v České republice a bude nadále figurovat pod názvem Logica s.r.o. a v čele nově zformované společnosti bude sát stávající ředitel Logicy s.r.o. Jan Kubát.

Další podrobnosti a analýzy přineseme ještě dnes.

Váš názor Další článek: Internet do kapsy

Témata článku: Software, Největší akvizice, Log, Celá republika, Transakce

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost