FBI používá prsty mrtvol k odemčení jejich iPhonů

Policie nejen v USA má problém se dostávat do zaheslovaných iPhonů, což mělo za následek i soudní při přímo s Applem, po kterém bylo považováno, aby implementoval do iPhonů zadní vrátka, To se ale nestalo a tak musí policisté zkoušet všechno možné, aby se mohli do zaheslovaných iPhonů dostat.

U starších generací, které navíc mají i neaktualizovaný operační systém, už to sice není problém, ale jedná se stále o problém, který vyžaduje finanční investici a čas.

Forbes zveřejnil informace o tom, že pro usnadnění používá FBI a další policejní složky dokonce rovnou prsty mrtvých lidí k tomu, aby odemkli jejich iPhony. Klasické Touch ID totiž rozeznává otisk prstu a je jedno, jestli se jedná o živý nebo už mrtvý prst. I když to pokaždé nevede k úspěchu (iPhony se po několika špatných pokusech zamknou, stejně tak po nějaké delší době), občas se zadaří a policisté se tak dostanou ke všem informacím v telefonu rychle a snadno.

Dle vyjádření jde o poměrně běžnou praxi a přitom se nemusí jednat jen o teroristickou činnost. Mezi příkladem je tak odemčení telefonu mrtvým prstem předávkovaného člověka, díky čemuž bylo teoreticky možné získat informace o případném dealerovi drog. Využití těla k těmto účelům je přitom legální a rodinní příslušníci zemřelých nemají šanci se proti tomu příliš bránit.

Stejný případ nastává i s novou technologií Face ID pro snímání obličeje ve 3D, která byla představena u iPhonu X. Systém nerozpozná, zda je obličej živého či mrtvého člověka, ale v nastavení lze zvolit pokročilejší zabezpečení, které vyžaduje i aktivitu v podobě pohledu očí do kamery. To lze prý obejít jednoduše – mrtvola musí mít v oblasti očí vložené malé fotoobrázky očí. Je jasné, že technologie se bude nadále zlepšovat, aby se ubránila i takovému „hacknutí“, otázkou spíše je, jestli to může Apple částečně ošetřit v rámci softwarové aktualizace, kdy bude více detekovat pohyb očí a podobně.

Představení iPhonu X:

Diskuze (23) Další článek: Unikla data z řady menších českých serverů včetně dvou vysokých škol. Je mezi nimi i váš účet?

Témata článku: Apple, Bezpečnost, USA, iPhone, Investice, Policie, FBI, Soudní pře, Softwarová aktualizace, Odemčení, Prst, Dlouhá doba, Stejný případ, Face ID, Živý člověk, Stará generace, Oko, Klasický touch, Pokročilé zabezpečení, Forbes, Běžná praxe, Mrtvola, Nová technologie, Zadní vrátka


Určitě si přečtěte

Nejlepší služby pro streamovanou hudbu: Není jen Spotify

Nejlepší služby pro streamovanou hudbu: Není jen Spotify

** Za měsíční předplatné je dnes možné získat přístup k desítkám milionů skladeb ** S některými méně známými interprety je ale stále problém ** Cena předplatného může být i jen pár desítek korun

Vladislav Kluska | 45

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 142


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny