FBI má nový nástroj na sledování

Zajímalo by mě, kdo ty skvělé nápady u FBI vymýšlí. Teď přicházejí s něčím, co už tu dávno je.
FBI hodlá používat nástroj umožňující vzdálenou instalaci a následné sledování podezřelého počítače. V podstatě se bude jednat o trojského koně, který se vám usídlí na počítači a bude sledovat každý stisk klávesy pro pozdější vyhodnocení. Technologie byla nazvána „Magic Lantern“ (laterna magica-kouzelná svítilna). Tímto nástrojem si bude chtít FBI na nehodné posvítit.

Argumentují tím, že pokud budou takto sledovat činnost podezřelé osoby snáze rozluští například šifrované soubory, což by mohlo hrubou silou trvat i několik let, získají přehled o kontaktech a bankovních spojeních.

Toto všechno je sice možné, ale možnost sledovat cizí počítač touto technikou existuje už více než tři roky a nástroje jako Back Orifice nebo SubSeven toho umějí daleko víc. Dokonce umějí nahrát konverzaci uživatele pokud je k počítači připojen mikrofon. Účelem softwaru od FBI by ovšem neměla být vzdálená správa, pouze sledování zapsaného textu pro nalezení hesla k tajným údajům.

BO2k

FBI podobnou technologii záznamu textu použilo i proti gangsterovi Nicodemu S. Scarfovi a získalo tímto způsobem přístup k zakódovaným souborům. Nicodemo S. Scarfo působil ve zločineckém klanu rodiny Gambino.

Nasazení takovéhoto programu není v amerických zákonech zatím ošetřeno a jeho použití je tedy silně sporné. Přestože si v USA schválili zákon „Patriot Act“ opravňující použití například systému Carnivore na „Magic Lantern“ opomněli. V té době se totiž ještě nevědělo, že FBI podobný nástroj vlastní.

Včera jsem tu psal o (ne)demokracii v Číně. Dnes mohu pouze konstatovat, že takovéto nástroje v rukou jednotlivců či skupin mohou mít neblahé následky pro celou společnost.

Naštěstí si nedovedu představit, jak si FBI představuje nasazení své „kouzelné svítilny“ na vybraný počítač. Takto inkriminované počítače budou zcela jistě patřičně hlídány a zabezpečeny. Za prvé zločinci mají dostatek finančních prostředků a za druhé na takovýchto počítačích nepracují žádní kapsáři. Většinou jsou to velice inteligentní lidé schopni řídit rozsáhlou a dobře uspořádanou organizaci. O tom, že by to spustili na počítači nějakého hackera ani nemluvě. Chyby v operačním systému budou zaceleny,  firewall bude nainstalován a jistě se najde i další ochrana. Jediný způsob na který jsem přišel je okopírován z filmů, krásná vybraná policistka obloudí pachatele a v nestřežené chvíli mu program do počítače nahraje.

U FBI tedy budou muset zase chvíli přemýšlet a vymyslet nějaký lepší způsob, jak lidi donutit sdělit jim svá hesla.

Diskuze (31) Další článek: Upgrade chipsetu od VIA pro Pentium 4

Témata článku: Sledování, FBI, Gangster, Tajný údaj, Magic, Svítilna, Podobný způsob, Zakódovaný soubor, Nový nástroj, Podobný nástroj, Patriot, Nový, Vybraný počítač


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 158

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11