FBI hackovalo americké vládní servery

Ukázalo se, že několik amerických vládních serverů bylo hacknuto zcela oficiálně, aby se zvýšila prestiž agentů FBI v hackerské komunitě.
FBI se začala o vstup do hackerské komunity zabývat v roce 1999 po sérii DoS útoků srbských hackerů na servery americké vlády a NATO. Uvádí to americký Computer World ve svém online zpravodajství. Tým zabývající se plánováním akcí byl poměrně malý, okolo šesti osob, během krátké doby se mu ale podařilo získat dobrou reputaci v hackerské komunitě a vyšplhat se v hierarchii poměrně vysoko. Tým nikdy nehackoval komerční servery, vždy koordinoval ohlášený a oficiálně posvěcený "hack" stránek nějakého vládního úřadu. Uvádí se přes tucet zasažených serverů. Pochopitelně si získal velmi rychle slušnou reputaci, byl prostě schopen složit libovolný státní server, na který dostal i od hackerů objednávku. Při komunikaci přes IRC dostával čísla kreditních karet odměnou za hackerské rady, nabízely se mu informace od ruské mafie a podobně. V době, kdy jeden z členů týmu FBI byl operátorem hackerského IRC kanálu, se tam hacker pod označením Mafiaboy chlubil svým útokem na americké weby na jaře roku 2000. I tyto důkazy později mohly být proti tomuto kanadskému klukovi použity. Nikdo z komunity hackerů mu ale nevěřil, že by byl něčeho podobného schopen vlastními prostředky.

Napojením na informátory z celého světa se splnil i původní cíl operace, odhalit srbské hackery, akce byla ale natolik úspěšná, že se v ní dále pokračovalo, nyní bylo již zahájeno, nebo se chystá celá řada vyšetřování, která tato skupina pomohla vyhledat.

Otázka, která vytane na mysli ihned každému - hackuje si Jiří Dastych weby sám? Jistě by nám to na mikrofon popřel, ale existence podobného týmu u nás je jistě možná a prakticky i realizovatelná.

Témata článku: USA, FBI, Servery, Slušné číslo, Hacker, Kluk, Krátká doba, Mafia, Hack, Původní číslo, Online kanál

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 198

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

Na webu najdete hromadu rad, jak zrychlit počítač a Windows. My jsme na to šli opačně a naopak jsme hledali činnosti, které ho nejvíce zpomalují. Toto je třicítka těch základních.

12.  11.  2017 | Jakub Čížek | 91

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 53


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje