FBI hackovalo americké vládní servery

Ukázalo se, že několik amerických vládních serverů bylo hacknuto zcela oficiálně, aby se zvýšila prestiž agentů FBI v hackerské komunitě.
FBI se začala o vstup do hackerské komunity zabývat v roce 1999 po sérii DoS útoků srbských hackerů na servery americké vlády a NATO. Uvádí to americký Computer World ve svém online zpravodajství. Tým zabývající se plánováním akcí byl poměrně malý, okolo šesti osob, během krátké doby se mu ale podařilo získat dobrou reputaci v hackerské komunitě a vyšplhat se v hierarchii poměrně vysoko. Tým nikdy nehackoval komerční servery, vždy koordinoval ohlášený a oficiálně posvěcený "hack" stránek nějakého vládního úřadu. Uvádí se přes tucet zasažených serverů. Pochopitelně si získal velmi rychle slušnou reputaci, byl prostě schopen složit libovolný státní server, na který dostal i od hackerů objednávku. Při komunikaci přes IRC dostával čísla kreditních karet odměnou za hackerské rady, nabízely se mu informace od ruské mafie a podobně. V době, kdy jeden z členů týmu FBI byl operátorem hackerského IRC kanálu, se tam hacker pod označením Mafiaboy chlubil svým útokem na americké weby na jaře roku 2000. I tyto důkazy později mohly být proti tomuto kanadskému klukovi použity. Nikdo z komunity hackerů mu ale nevěřil, že by byl něčeho podobného schopen vlastními prostředky.

Napojením na informátory z celého světa se splnil i původní cíl operace, odhalit srbské hackery, akce byla ale natolik úspěšná, že se v ní dále pokračovalo, nyní bylo již zahájeno, nebo se chystá celá řada vyšetřování, která tato skupina pomohla vyhledat.

Otázka, která vytane na mysli ihned každému - hackuje si Jiří Dastych weby sám? Jistě by nám to na mikrofon popřel, ale existence podobného týmu u nás je jistě možná a prakticky i realizovatelná.

Diskuze (8) Další článek: Spoluzakladatel společnosti Akamai byl v uneseném letadle

Témata článku: USA, Servery, FBI, Původní číslo, Kluk, Hacker, Mafia, Hack, Slušné číslo, Online kanál, Krátká doba

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů