FBI hackovalo americké vládní servery

Ukázalo se, že několik amerických vládních serverů bylo hacknuto zcela oficiálně, aby se zvýšila prestiž agentů FBI v hackerské komunitě.
FBI se začala o vstup do hackerské komunity zabývat v roce 1999 po sérii DoS útoků srbských hackerů na servery americké vlády a NATO. Uvádí to americký Computer World ve svém online zpravodajství. Tým zabývající se plánováním akcí byl poměrně malý, okolo šesti osob, během krátké doby se mu ale podařilo získat dobrou reputaci v hackerské komunitě a vyšplhat se v hierarchii poměrně vysoko. Tým nikdy nehackoval komerční servery, vždy koordinoval ohlášený a oficiálně posvěcený "hack" stránek nějakého vládního úřadu. Uvádí se přes tucet zasažených serverů. Pochopitelně si získal velmi rychle slušnou reputaci, byl prostě schopen složit libovolný státní server, na který dostal i od hackerů objednávku. Při komunikaci přes IRC dostával čísla kreditních karet odměnou za hackerské rady, nabízely se mu informace od ruské mafie a podobně. V době, kdy jeden z členů týmu FBI byl operátorem hackerského IRC kanálu, se tam hacker pod označením Mafiaboy chlubil svým útokem na americké weby na jaře roku 2000. I tyto důkazy později mohly být proti tomuto kanadskému klukovi použity. Nikdo z komunity hackerů mu ale nevěřil, že by byl něčeho podobného schopen vlastními prostředky.

Napojením na informátory z celého světa se splnil i původní cíl operace, odhalit srbské hackery, akce byla ale natolik úspěšná, že se v ní dále pokračovalo, nyní bylo již zahájeno, nebo se chystá celá řada vyšetřování, která tato skupina pomohla vyhledat.

Otázka, která vytane na mysli ihned každému - hackuje si Jiří Dastych weby sám? Jistě by nám to na mikrofon popřel, ale existence podobného týmu u nás je jistě možná a prakticky i realizovatelná.

Diskuze (8) Další článek: Spoluzakladatel společnosti Akamai byl v uneseném letadle

Témata článku: FBI, USA, Servery, Online kanál, Hack, Hacker, Krátká doba, Původní číslo, Slušné číslo, Mafia, Kluk

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší