Ono je zaujimave si teraz precitat po 25+ rokoch Undocumented Windows (ci Undocumented Windows 95) od Andrewa Schulmana.. a klobuk dolu, ze tie Windows 3.x/95 vobec tak dobre fungovali, aj za cenu navrhovych kompromisov.. MS mal vtedy velmi sikovnych systemovych programatorov, co sa zial dnes uz povedat neda.. pod vedenim indickej..
na W311 si pamatuju. Nechápal jsem jak to mohl někdo používat. Osobně jsem to chápal jenom jako nutné zlo pro puštění některých her, které nešly pod DOSem. Jinak malá zajímavost: z DOSu se pustily W311 v těch šel pustit DOS a v něm znovu W311 a tak pořád dokola, až do úplného zahlcení paměti. windows z windows znovu pustit nešly
Tak trosku kecate.To fakt neslo :)
No.. rozhodne to bolo lepsie ako sice graficky pekny, ale padajuci a nestabilny MacOS 7 v tej dobe, ci OS/2, ktory sice bol stabilny, no neboli skoro ziadne nativne aplikacie ani drivery pre nonIBM hw - a stabilita WinOS/2 (upravene Windows 3, co bezali v OS/2) tiez ziadna slava.
Zajímala by mě hra, která nešla pod čistým DOSem a šla pod W3.11. Snad nějaké build-in karty (Solitaire).
Taky jsem je měl, i koupený domů. Pak jsem je po letech z legrace nainstaloval na nějaké Pentium s (tehdy) kopou paměti a to bylo něco. Když jsem po napsání příkazu win zmáčkl Enter, tak se WfW spustily dřív, než se klávesa Enter vrátila nahoru. 😀
Zajímavé je, že všechny tyto staré recenze jsou hrozně upovídané, dlouhé a neúsporné. Navíc často obsahují "ich formu", od které se v zájmu profesionálního dojmu dnes naštěstí upouští.Jestli byla taková doba, žádal si to dav anebo je to jednuduše vývoj novinařiny, to nevím. Pokud uznáme retrográdní bláboly některých lidí ve stylu současné "uspěchané doby", tak toto věru bylo neuspěchané 🙂
Chceš to rozhodit do 10 kapitol?
😀 good point
Jen pro zajímavost: Podíl listovacích článků vůči všem vydaným na Živě je pod 2 % (data za uplynulý rok). Duben 3 %, březen 1 %, únor 2 %, leden 1 %.
To je zajímavé. Vede mě to k úvaze, že i když na to narazíme na jednom z padesáti článků, zapamatujeme si to dost dobře na to, abychom všichni věděli, o co se jedná, a objevovalo se to v diskuzích.Zřejmě platí, že vám to přináší takový celkový profit, že se méně než 2% článků vyplatí otravovat čtenáře.
No spíš to poukazuje na to, že nemáte objektivní odhad.
To je něco, co od průměrného čtenáře čekat opravdu nelze, zvlášť v diskuzi 😀Když si vezmete ta 2%. Kolika lidem to vadí, a napíšou vám to, a kolik lidí vám to nenapíše? Tipnul bych, že si stěžuje ještě méně, než 2% čtenářů. Jen jsou vidět. Dost podobný mechanismus jako s těmi dělenými články.Každopádně je to vaše věc, redakce pořád funguje, tak to asi děláte dobře. Jen si myslím, že vyzdvihovat 2% nemá význam, protože i když zabijete 80 milionů židů a jednoho klauna, lidi se budou ptát na toho klauna...
Objektivně by mě zajímalo, kolik lidí ty kapitoly dočte dokonce. U recenzí mobilů na mobilmanii, když vidím články, automaticky jdu hledat recenzi ke konkurenci. Občas maximálně skočím z první kapitoly na diskuzi. Jen by mě zajímalo kolik lidí to má stejně jako já.
Je to spíš vývoj. Tenkrát chyběla zkušenost, nebylo se s čím porovnávat a z čeho se učit. Možná ani čtenáři nebyli tak nároční. Dnes by texty v této formě neprošly. Vraceli bychom je k přepracování, škrtali celé odstavce, přepisovali, u hodně věcí si nechávali vysvětlit, jak to vlastně autor myslel.
Toto a upovídané? Tak to pak nevím, co byste řekl na recenze Windows NT nebo Borlandího C++ v Bajtu z pera Toma Lindenthala :) Prostě se takhle psalo a recenze kolikrát obsahovala zároveň úvod do použití a tipy a triky. Stačí se podívat po internetu např. po Chipech z první poloviny 90. let.
3.11 jsem zažil ještě jako špunt na jednom pracovním počítači, kde primárně stejně běžel dos, a widle šlo spustit extra.
3.11 pořád běžely jako nadstavba nad DOSem, i když už měly vlastní (vypínatelný) 32bit ovladač disku. Až 95 začaly používat DOS jen jako spouštěč (uměly samozřejmě DOS okno).
Nadstavba, ktora skoro uplne prepisala DOS v pamati.. pokial bol aktivny 32bit pristup na HDD aj 32bit VFAT, tak 90% DOS funkcii skoncilo vo VMM32 32bit kerneli.Windows 95 boli vylepsene WfW 3.11 s 32bit sietovym systemom, novym GUI a Win32 API (ktore bolo tunelovane do WIn16).
Nebyly 3.11 ještě 16-bitový?
Jo byly. Existovala nějaká 32bit nádstavba umožňující spouštět některé 32bit programy, už si přesně nepamatuju. Novinkou pro mě je, že Win95 mohly používat 32 a 16bit drivery.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.