Hardware | Noctua

Fanoušci se dočkali, Noctua svůj nejlepší ventilátor i chladič převlékla do černé

Nejlepší ventilátor rakouské Noctuy, 120mm model NF-A12x25, je už nově dostupný i v provedení chromax.black.swap. Místo ikonických hnědo-béžových odstínů je tak celý černý a v balení jsou navíc antivibrační podložky v sedmi různých barvách. Nadšenci s prosklenými skříněmi díky tomu snadněji sladí interiér se zbytkem komponent.

Noctua bere barvy jako velké téma, protože nástřiky mohou zhoršovat vlastnosti ventilátorů. Dlouho se proto černým nebo bílým variantám vyhýbala. A co dělá model NF-A12x25 tak zajímavým? Využívá nový typu LCP plastů Sterrox, které se tolik neroztahují a nedeformují.

Čtyři roky vývoje vyústily v to, že lopatky ventilátoru díky Sterroxu méně vibrují a také se může zúžit mezera mezi nimi a rámečkem (ta činí jen 0,5 mm). Díky tomu je větrák tichý, ale zároveň se mu zvýšily průtok vzduchu i statický tlak. Samozřejmostí jsou kvalitní ložiska SSO2, regulace pomocí PWM, výdrž až 150 tisíc hodin a šestiletá záruka výrobce.

Noctua si ale také nechá adekvátně zaplatit, NF-A12x25 PWM chromax.black.swap se bude prodávat za doporučenou cenu 32,90 eura, což je přibližně 840 Kč. Verzi v klasických barvách lze koupit i o dvě stovky levněji.

Na novém ventilátoru firma postavila také procesorový chladič NH-U12A chromax.black v ceně 119,90 eura (3050 Kč), k němuž ještě lze dokoupit barevné krytky po necelých 20 eurech (500 Kč).

Diskuze (14) Další článek: Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Témata článku: Hardware, Noctua, Noctuy, Barva, Plast, Chladič, Podložka, Ventilátor, Interiér, Black



Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály