Web | Hudba, filmy, seriály | Statistiky

Fanoušci PornHubu milují Android 9, iPhony a kupodivu také prohlížeč Edge

Google se se svými nejhledanějšími slovy pochlubil před týdnem, a tak už zbývá pouze… PornHub. Ne, bez legrace, zábavný portál pro dospělé se těší dostatečné návštěvnosti k tomu, aby jeho čísla měla reprezentativní váhu a skutečně vypovídala o internetu.

Co návštěvníci tohoto webu a oficiální mobilní aplikace (kterou pochopitelně na Play Storu nenajdete), zadávali do vyhledávacího pole nejčastěji, si snad raději přečtěte sami na webu PornHub Insights, nás totiž více zaujal koláčový graf hardwaru, který návštěvníci použili.

Klepněte pro větší obrázek
Duch doby podle PornHubu

Vládnou Windows

Mezi fanoušky PornHubu s převahou vládnou počítače s Windows. Následuje Mac OS, linuxové distribuce a Chrome OS – snad se nejedná o školní chromebooky, které tvoří nemalou část tržního podílu této platformy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zařízení a operační systémy diváků na PornHubu

Na mobilech na druhou stranu s mírným náskokem vládne Apple iOS, což je vzhledem k všudypřítomnosti Androidu zvláštní. Podíl Androidu dokonce meziročně klesl o 14 %.

Diváci milují nejnovější verze Androidu

Ještě zajímavější je ale pohled na dílčí verze operačních systémů pro chytré mobily – zvláště v případě fragmentovaného Androidu. Zatímco oficiální web Gogolu nabízí poměrně starý koláčový graf z letošního května, PornHub má aktuální čísla!

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jednotlivé verze Androidu podle Googlu a podle návštěvníků PornHubu

Většina jeho návštěvníků s Androidem má na svém telefonu verzi Pie (Android 9) a teprve pak je na řadě Oreo (Android 8). Oficiální pořadí podle Googlu je mnohem smutnější – vládnou staré verze Oreo, Nougat, Marshmallow a Lollipop. Teprve pak najdete loňský Pie. Stručně řečeno, návštěvníci PornHubu patří k těm, co po kapsách nosí nejnovější telefony s nejčerstvějším softwarem.

Návštěvníci mají Chrome, druhý je Edge

Z hlediska desktopových webových prohlížečů s přehledem vládne Chrome, druhým nejčastějším prohlížečem je ale kupodivu Edge. S mírným odstupem pak Firefox, Safari a dokonce stařičký Internet Explorer.

Klepněte pro větší obrázek
Na desktopech vládne Chrome, druhý je nečekaně Edge

Na mobilech je Chrome opět první,  díky silné pozici iPhonu ale následuje jeho Safari a pak webový prohlížeč na mobilech od Samsungu.

Klepněte pro větší obrázek
Nejoblíbenější cíl návštěvníků podle jednotlivých zemí
Diskuze (13) Další článek: Napadení ransomwarem. Jak se to k nám dostalo a ponaučení z toho všeho

Témata článku: Google, Windows, Web, Internet, Samsung, Prohlížeče, Chrome, Android, Edge, Firefox, iPhone, Internet Explorer, Hudba, filmy, seriály, Chrome OS, Mobilní telefon, Play Store, Statistiky, Safari, Oreo, Návštěvníci, Prohlížeč, Mac OS, Verze, Mobil, Chromebook


Určitě si přečtěte

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 60

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 118


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11