Web | Hudba, filmy, seriály | Statistiky

Fanoušci PornHubu milují Android 9, iPhony a kupodivu také prohlížeč Edge

Google se se svými nejhledanějšími slovy pochlubil před týdnem, a tak už zbývá pouze… PornHub. Ne, bez legrace, zábavný portál pro dospělé se těší dostatečné návštěvnosti k tomu, aby jeho čísla měla reprezentativní váhu a skutečně vypovídala o internetu.

Co návštěvníci tohoto webu a oficiální mobilní aplikace (kterou pochopitelně na Play Storu nenajdete), zadávali do vyhledávacího pole nejčastěji, si snad raději přečtěte sami na webu PornHub Insights, nás totiž více zaujal koláčový graf hardwaru, který návštěvníci použili.

Klepněte pro větší obrázek
Duch doby podle PornHubu

Vládnou Windows

Mezi fanoušky PornHubu s převahou vládnou počítače s Windows. Následuje Mac OS, linuxové distribuce a Chrome OS – snad se nejedná o školní chromebooky, které tvoří nemalou část tržního podílu této platformy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zařízení a operační systémy diváků na PornHubu

Na mobilech na druhou stranu s mírným náskokem vládne Apple iOS, což je vzhledem k všudypřítomnosti Androidu zvláštní. Podíl Androidu dokonce meziročně klesl o 14 %.

Diváci milují nejnovější verze Androidu

Ještě zajímavější je ale pohled na dílčí verze operačních systémů pro chytré mobily – zvláště v případě fragmentovaného Androidu. Zatímco oficiální web Gogolu nabízí poměrně starý koláčový graf z letošního května, PornHub má aktuální čísla!

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jednotlivé verze Androidu podle Googlu a podle návštěvníků PornHubu

Většina jeho návštěvníků s Androidem má na svém telefonu verzi Pie (Android 9) a teprve pak je na řadě Oreo (Android 8). Oficiální pořadí podle Googlu je mnohem smutnější – vládnou staré verze Oreo, Nougat, Marshmallow a Lollipop. Teprve pak najdete loňský Pie. Stručně řečeno, návštěvníci PornHubu patří k těm, co po kapsách nosí nejnovější telefony s nejčerstvějším softwarem.

Návštěvníci mají Chrome, druhý je Edge

Z hlediska desktopových webových prohlížečů s přehledem vládne Chrome, druhým nejčastějším prohlížečem je ale kupodivu Edge. S mírným odstupem pak Firefox, Safari a dokonce stařičký Internet Explorer.

Klepněte pro větší obrázek
Na desktopech vládne Chrome, druhý je nečekaně Edge

Na mobilech je Chrome opět první,  díky silné pozici iPhonu ale následuje jeho Safari a pak webový prohlížeč na mobilech od Samsungu.

Klepněte pro větší obrázek
Nejoblíbenější cíl návštěvníků podle jednotlivých zemí
Diskuze (13) Další článek: Napadení ransomwarem. Jak se to k nám dostalo a ponaučení z toho všeho

Témata článku: Google, Windows, Prohlížeče, Web, Internet, Android, Edge, Internet Explorer, Chrome, Samsung, Chrome OS, Firefox, Mobilní telefon, iPhone, Hudba, filmy, seriály, Play Store, Statistiky, Safari, Oreo, Nougat, Verze, Gogolu, Apple iOS, Mac OS, Návštěvníci


Určitě si přečtěte

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu