Sociální sítě | Facebook | Mobilní aplikace

Facebooku nevyšel výpad proti Pinterestu. O jeho kutilskou aplikaci Hobbi nebyl zájem, a tak ji vypne

Facebook po necelém půlroce existence ukončí k 10. červenci svou aplikaci Hobbi, která měla ambice stát se konkurentem Pinterestu. Uživatelé mohou do té doby exportovat svá data – tuto možnost najdou v nastavení aplikace.

Jak naznačuje název Hobbi, jednalo se o aplikaci pro dokumentování koníčků. Konkrétně byla určena pro aktivity, jako je zahradničení, vaření, řemeslné a další kutilské záliby. Uživatelé v ní mohli publikovat a organizovat fotografie svých probíhajících projektů, přidávat k nim popisky a vést si tak jakýsi deník.

Hobbi trpělo nezájmem uživatelů

Facebook propagoval svou aplikaci s tím, že má jít o místo, kde bude možné ukládat fotografie projektů a aktivit, na kterých uživatelé pracují. Fotky bylo možné organizovat do kolekcí a sdílet pokroky s rodinou a přáteli.

Podle odhadů si od února do začátku června aplikaci Hobbi, která byla k dispozici pouze pro zařízení s operačním systémem iOS, nainstalovalo jen něco mezi sedmi a deseti tisíci uživateli. V hodnocení App Store získala pouze tři hvězdičky z maximálních pěti možných.

Pokud vezmeme v úvahu, že většina těch, jež si program nainstalovali, ho následně aktivně nepoužívala, mohl se počet uživatelů počítat maximálně na stovky. Vyvíjet nebo alespoň udržovat prakticky nepoužívanou platformu by pochopitelně nedávalo smysl.

Proč se kutilská aplikace neprosadila?

Jako hlavní důvod, proč se kutilská aplikace nakonec neprosadila, je nejčastěji zmiňována absence sociálního rozměru. Ve stávajícím stavu sloužila spíše jako soukromý zápisník a nijak uživatele nemotivovala k tomu, aby na platformu přivedli další lidi.

Aplikace nedovolovala nic jiného než dokumentovat své vlastní projekty. Kromě několika ukázek nebylo například možné procházet a sledovat projekty, které vytvořili jiní uživatelé. Ani nástroje pro dokumentaci nebyly dostatečně propracované – umožňovaly pouze doplnění poznámky k jednotlivým obrázkům.

Pro Facebook neznamená ukončení aplikace žádnou velkou ztrátu. Skutečným cílem těchto a podobných experimentů je „vyzkoušet různé nápady vytvářením malých, specializovaných aplikací, aby se zjistilo, zda lidé považují určité funkce za užitečné nebo poutavé“.

Diskuze (1) Další článek: Nový snímek NASA ukazuje rozsáhlý lesní požár v Arizoně z vesmíru

Témata článku: Sociální sítě, Facebook, iOS, Pinterest, Mobilní aplikace, App Store, Projekt, Platforma, Hobbi, Výpad, Uživatelé, APL, AplikaceSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Prodělaný covid? Jako když mozek zestárne o dvacet roků

Prodělaný covid? Jako když mozek zestárne o dvacet roků

** Zdoláním nákazy covid nekonč, následky mohou přetrvávat ještě řadu měsíců ** Práci mozku může choroba poznamená podobně, jako kdyby člověk zestárnul o dvacet let ** V IQ testech se to projeví poklesem o deset bodů

Jaroslav Petr
SARS-CoV-2COVID-19Mozek
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

** Raytheon a Nexter použili houfnici CAESAR k testu naváděné dělostřelecké munice s prodlouženým dostřelem Excalibur ** Při této zkoušce zasáhla dotyčná munice dva cíle ve vzdálenosti přesahující 46 kilometrů ** To je nový rekord pro palbu dělostřeleckého systému

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Nandali jste to Putinovi? Rusko zveřejnilo IP adresy, které se zapojily do obřího DDoS. Možná je tam i ta vaše

Nandali jste to Putinovi? Rusko zveřejnilo IP adresy, které se zapojily do obřího DDoS. Možná je tam i ta vaše

** Zapojte se do útoků, lákají lidé na Twitteru ** Mnohé weby Moskvy skutečně nejedou ani v Rusku ** Pozor na podvodníky, toto je příležitost pro phishing

Jakub Čížek
KyberválkaRusko