Facebook | Sociální sítě

Facebook zvažuje, že nebude zobrazovat počet lajků, aby ostatní nezáviděli

Facebook zvažuje, že nebude zobrazovat počet lajků, aby ostatní nezáviděli

Facebook zvažuje, že přestane návštěvníkům zobrazovat úspěšnost jednotlivých příspěvků – tedy počet lajků a reakcí. Jako první si novinky všimla analytička Jane Manchun Wong při analýze aplikace pro Android a sociální síť později testovací funkci potvrdila i pro TechCrunch.

Zpočátku by se skutečně mělo jednat jen o A/B test, takže se bude týkat jen části uživatelů, později ji ale Facebook může rozšířit úplně na všechny. Facebook by tak počet lajků zobrazoval jen autorům příspěvků, zatímco ostatní by viděli třeba jen zprávu, že příspěvek se líbí několika jejich přátelům a ostatním. Nehledě na to, jestli „ostatní“ znamená 10, anebo 10 000 dalších uživatelů sociální sítě.

Klepněte pro větší obrázek
Současná podoba Facebooku a počet lajků a reakcí pod příspěvkem

Se stejnou funkcí už má Facebook určitou zkušenost, vyzkoušel si ji totiž na Instagramu, a tak bude mít i stejné důvody: Chce donutit komunitu svých uživatelů, aby se soustředila v prvé řadě na obsah samotný, a nikoliv na jeho výkon – konverzi v lajky, počet sdílení atp.

Jelikož bude Facebook samotné lajky nadále interně zaznamenávat, bude samozřejmě vědět, které příspěvky jsou žádané a může je tak dále doporučovat.

Klepněte pro větší obrázek
Hypotetická podoba, pokud Facebook přestane zobrazovat přesné počty

Zároveň chce tímto cílem motivovat k používání sítě ty, jejichž příspěvky mají oproti internetovým celebritám třeba jen zlomek sociálních interakcí. Nyní už neuvidí ten propastný rozdíl a mohou se cítit lépe. Podobné omezení zvažuje i YouTube.

Diskuze (29) Další článek: Sion přijíždí: Nové elektroauto využívá k filtrování vzduchu v interiéru mech

Témata článku: Facebook, Android, Instagram, YouTube, Sociální sítě, Počet, Příspěvek, Jane Manchun Wong, Uživatelé, TechCrunch, Lajk


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů