Sociální sítě | Facebook

Facebook zaplatí svým moderátorům odškodnění 52 milionů dolarů za psychickou újmu

Facebook čelil žalobě za špatné podmínky svých moderátorů v USA, kteří kontrolují obsah na síti. Aktuálně souhlasil s vyrovnáním ve výši 52 milionů, kdy každý z bývalých i současných zaměstnanců dostane minimálně tisíc dolarů.

Moderátoři po celém světě zpravidla kontrolují nahlášené příspěvky, zda opravdu odporují aktuálním podmínkám Facebooku. Firma je přitom známá tím, že jednotlivá pravidla často mění a od moderátorů se vyžaduje vždy perfektní znalost. Zároveň jsou dennodenně vystavování často velmi nevhodnému a násilnému obsahu, což s sebou může nést následky.

U některých z nich se projevila posttraumatická stresová porucha dokonce již po devíti měsících v práci. V aktuálním vyrovnání tak Facebook souhlasil, že vyplatí oněch 52 milionů všem současným i minulým moderátorům působících ve státech Kalifornie, Arizona, Texas a Florida. Týká se to na 11 250 lidí, přičemž aktuální krok nevylučuje další odškodnění při dalších problémech, jako jsou deprese apod. Výše aktuální částky přitom závisí na diagnostikovaných problémech – při kombinaci více poruch může jít až o 6 tisíc dolarů.

Firma také slíbila, že vynaloží zvýšené úsilí na zlepšení pracovního prostředí. U moderovaných videí například v základu ztiší zvuk a budou černobílá. Zároveň budou mít zaměstnanci přístup k odborníkům, se kterými mohou své případné problémy konzultovat.

Facebook nedávno spustil novinku – Messenger Rooms pro snadnější video hovory:

Zdroj: The Verge

Diskuze (4) Další článek: Google Earth zlepšil vyhledávač. Dostane vás i k historickým mapám

Témata článku: Internet, Sociální sítě, Facebook, USA, Psychika, Sociologie, Deprese, Sebevražda, Vyrovnání, The Verge, Kalifornie, Arizona, Moderátor, Texas, Porucha, Dolar, Odškodnění, Florida, Messenger Rooms, Újma

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5