Facebook | Sociální sítě | Kryptoměny | Blockchain

Facebook založil divizi věnovanou blockchainu. Její účel není jasný

Facebook založil divizi věnovanou blockchainu. Její účel není jasný

Je jisté, že po skandálu Camdrige Analytica už Facebook nikdy nebude jako dřív. Firma si naordinovala zebruvnou reorganizaci vedení a v rámci té přichází s řadou novinek. Jednou z nich je, že vznikla celá divize věnovaná technologii blockchain.

Webu Recode to potvrdilo několik zdrojů. Krok přichází čtyři měsíce poté, co šéf Facebooku Mark Zuckerberg ve svém statusu oznámil, že společnost se chystá více prozkoumat a studovat negativní a pozitivní aspekty kryptoměn.

Vedle toho, že divize vznikla, se toho o ní aktuálně moc neví. Povede ji David Marcus, který působil jako viceprezident komunikačních produktů a šéfoval Facebook Messengeru. Ještě před tím byl ředitelem PayPalu a je členem představenstva bitcoinového tržiště Coinbase, takže zájem o platby má.

„Po čtyřech neuvěřitelných letech šéfování Messengeru jsem se rozhodl, že je čas na novou výzvu. Zakládám malou skupinu lidí, která bude zkoumat, jak nejlépe na Facebooku využít technologii blockchain,“ napsal ve svém příspěvku na síti.

Jedním z členů nového týmu bude současný viceprezident produktů Instagramu Kevin Weil a viceprezident inženýringu ze stejné sítě James Everingham. Žádná další jména nejsou známa.

Že se Facebook intenzivně zajímá o blockchain ještě neznamená, že vytvoří vlastní kryptoměnu. Technologie jako taková se dá využít i jinak, je to v jádru především prostředek pro zajištěnou a ověřenou výměnu informací.

Lze vůbec očekávat soukromí na Facebooku?

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je stále Bitcoin. Prosazuje se ale také Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash nebo třeba Ripple a Monero. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinObchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyJak vybrat peníze za bitcoiny z bankomatuKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (2) Další článek: Google Asistent přijde do Česka! A naučil se neuvěřitelné věci, dokáže místo vás i telefonovat

Témata článku: Technologie, Facebook, Sociální sítě, Kryptoměny, Instagram, Blockchain, Coinbase, Mark Zuckerberg, Divize, Účel, Komunikační produkt, Viceprezident, Malá skupina, Nový tým, PayPal, Nová výzva, Současný viceprezident, Messenger, David Marcus, Stejná síť, Negativní aspekt


Určitě si přečtěte

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

** Příští verze klíčového protokolu HTTP nebude postavená na TCP ** Namísto toho použije „vylepšené UDP“ ** HTTP/3 bude postavené na QUIC

Jakub Čížek | 60

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

** Šéf Amazonu varoval zaměstnance, že ani Amazon nebude existovat navždy ** Nastínil jasné mechanismy, jak udržet Amazon na trhu co nejdéle ** Co může Amazon v budoucnu ohrozit?

Karel Javůrek | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů