Koronavirus | Facebook | Reklama

Facebook zakáže zavádějící reklamy a příspěvky související s koronavirem

Není pochyb o tom, že koronavirus je v současnosti velkým tématem, které vyvolává značný zájem a často i paniku. Tohoto faktu jsou si vědomi i zadavatelé reklamy, kteří toho leckdy zneužívají k získání pozornosti. Facebook se proto rozhodl reklamy související s koronavirem omezit, jak informuje Business Insider.

Provozovatel největší sociální sítě zpřísňuje svá pravidla pro reklamy, které odkazují na témata spojená s koronavirem. Zejména zakazuje reklamy, které se v tomto směru pokoušejí „vyvolat pocit naléhavosti“, nebo slibují vyléčení. Kromě toho hodlá také mazat nepravdivé příspěvky týkající se tohoto onemocnění.

Žádné reklamy s koronavirem!

Mluvčí společnosti v prohlášení uvádí: „Nedávno jsme implementovali zásady zakazující reklamy, které odkazují na koronavirus a vytvářejí pocit naléhavosti, jako je naznačování omezené nabídky nebo zajištění léčby či prevence. Také máme zásady pro platformy jako je Marketplace, které podobné chování zakazují.“ V praxi to znamená zákaz reklam, které vytvářejí dojem, že je něco v omezeném množství nebo slibují prostředky účinné proti koronaviru.

Facebook se, stejně jako jiné komunikační platformy, potýká s nárůstem paniky a šíření dezinformací ohledně infekčního onemocnění COVID-19. Podle posledních čísel Světové zdravotnické organizace bylo zaznamenáno již více než 80 tisíc nakažených, z toho bezmála tři tisíce na následky onemocnění zemřely.

Cenzura s dobrým úmyslem

Modrá sociální síť již delší dobu kontroluje příspěvky a snaží se potlačovat pochybná tvrzení. Na konci ledna Facebook oznámil, že podnikl další krok k odstranění nepravdivých informací ohledně nákazy, „které byly označeny předními světovými zdravotnickými organizacemi a místními zdravotnickými úřady.“

Zpřísnění pravidel pro to, jaký obsah je na sociální síti přijatelný, má za cíl omezit rychle rostoucí množství publikovaných dezinformací. Navazuje tak na závazek z počátku roku, kdy Facebook deklaroval, že bude odstraňovat zprávy obsahující nepravdivá tvrzení či konspirační teorie.

Prudký nárůst nežádoucích aktivit zaznamenávají v poslední době i další technologické společnosti. Server Wired například v úterý upozornil, že se někteří prodejci na Amazonu pokoušejí prodávat roušky a masky za několikanásobek původní ceny. Amazon následně varoval, že těm, kteří porušují cenovou politiku, budou zablokovány účty.

Diskuze (21) Další článek: Omezení je pryč: Google Earth už funguje i v jiných prohlížečích, než v Chromu

Témata článku: Zdraví, Koronavirus, Facebook, Amazon, Fake News, Reklama, Respirátor, Sociální síť, Mluvčí společnosti, Zak, Příspěvek, Business insider, Řek, Závazek, Vyléčení, Onemocnění


Určitě si přečtěte

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 245


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu