Koronavirus | Facebook

Facebook začne lidem ukazovat box s aktuálními informacemi o koronaviru

Foto: Pixabay
Facebook začne lidem ukazovat box s aktuálními informacemi o koronaviru | Foto: Pixabay

Novinku úzce související s aktuální pandemií koronaviru chce v příštích dnech zavést Facebook. Lidem na hlavní stránce začne ukazovat box s informacemi, ve kterém se dočtou nejnovější zprávy týkající se nákazy ve své zemi. Šéf sítě Mark Zuckerberg zdůraznil, že informace budou ověřené a budou pocházet od institucí jako je Světová zdravotnická organizace (WHO). Cílem je, aby se lidé nenechali zmanipulovat příspěvky, ve kterých mohou být polopravdy a dezinformace.

„Umístíme to lidem na vrchol jejich New feedu,“ popisoval Zuckerberg, kde lidé nový box najdou. Ze začátku bude novinka spuštěna v USA, kde chce Facebook čerpat hlavně od Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a WHO, plus v několika evropských zemích – Itálii, Španělsku, Německu a Francii. Zde lidé box najdou během následujících 24 hodin. Další země budou následovat.

Zuckerberg popsal, že Facebook chce v každém státu spolupracovat s místními úřady, které uvedou, jaké informace zveřejňovat nebo ne. V Česku se teoreticky nabízí spolupráce s ministerstvem zdravotnictví a Státním zdravotním ústavem. V boxu mají být i odkazy, kam lidé mohou volat či ověřené komentáře od osobností, novinářů a politiků. „Navrhujeme to tak, aby to bylo velice adaptivní a aktualizovalo se to každý den,“ zmínil Zuckerberg.

Doporučení pro každou zemi budou jiná proto, že opatření se stát od státu velmi liší. „Nikdy jsme se nemuseli zabývat ničím větším,“ přiznal šéf Facebooku s tím, že síť čeká hodně práce. Společnost je už nyní zahlcena mazáním příspěvků o „zázračných“ lécích a dalších falešných zprávách o koronaviru, které se na stránce šíří, navíc většinu zaměstnanců poslala pracovat domů.

Podobně informační centrum o nákaze již přidal WhatsApp, aplikace, která je vyhlášena tím, že se přes ni často šíří nepravdy. Tento problém řeší zejména v Indii a Brazílii.

Zdroj: Business Insider

Diskuze (5) Další článek: YouTube v Evropě sníží výchozí rozlišení videí jen na SD. Chce ulevit přetíženým sítím, stejně jako Netflix

Témata článku: Zdraví, Koronavirus, Facebook, USA, WhatsApp, Německo, Medicína, Indie, Mark Zuckerberg, Francie, Fake News, Itálie, Hoaxy, Chřipka, Feed, Španělsko, Box, CDC, Místní úřady, Státní zdravotní ústav, WHO, Česká republika, New, Brazílie, Business insiderSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Fanouškovské Halo na Unreal Enginu 5 vypadá skoro lépe než originál
Michal Maliarov
Unreal Engine 5Video
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Recenze hry Vampire: The Masquerade – Swansong. Těžce uchopitelný zážitek

Recenze hry Vampire: The Masquerade – Swansong. Těžce uchopitelný zážitek

Upíří detektivka ze světa World of Darkness je konečně tady. Již předem však upozorňujeme, že rozhodně není pro každého.

Ladislav Novák
Vampire: The Masquerade - SwansongRecenzeAdventury
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA