Koronavirus | Facebook

Facebook začne lidem ukazovat box s aktuálními informacemi o koronaviru

Foto: Pixabay
Facebook začne lidem ukazovat box s aktuálními informacemi o koronaviru | Foto: Pixabay

Novinku úzce související s aktuální pandemií koronaviru chce v příštích dnech zavést Facebook. Lidem na hlavní stránce začne ukazovat box s informacemi, ve kterém se dočtou nejnovější zprávy týkající se nákazy ve své zemi. Šéf sítě Mark Zuckerberg zdůraznil, že informace budou ověřené a budou pocházet od institucí jako je Světová zdravotnická organizace (WHO). Cílem je, aby se lidé nenechali zmanipulovat příspěvky, ve kterých mohou být polopravdy a dezinformace.

„Umístíme to lidem na vrchol jejich New feedu,“ popisoval Zuckerberg, kde lidé nový box najdou. Ze začátku bude novinka spuštěna v USA, kde chce Facebook čerpat hlavně od Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a WHO, plus v několika evropských zemích – Itálii, Španělsku, Německu a Francii. Zde lidé box najdou během následujících 24 hodin. Další země budou následovat.

Zuckerberg popsal, že Facebook chce v každém státu spolupracovat s místními úřady, které uvedou, jaké informace zveřejňovat nebo ne. V Česku se teoreticky nabízí spolupráce s ministerstvem zdravotnictví a Státním zdravotním ústavem. V boxu mají být i odkazy, kam lidé mohou volat či ověřené komentáře od osobností, novinářů a politiků. „Navrhujeme to tak, aby to bylo velice adaptivní a aktualizovalo se to každý den,“ zmínil Zuckerberg.

Doporučení pro každou zemi budou jiná proto, že opatření se stát od státu velmi liší. „Nikdy jsme se nemuseli zabývat ničím větším,“ přiznal šéf Facebooku s tím, že síť čeká hodně práce. Společnost je už nyní zahlcena mazáním příspěvků o „zázračných“ lécích a dalších falešných zprávách o koronaviru, které se na stránce šíří, navíc většinu zaměstnanců poslala pracovat domů.

Podobně informační centrum o nákaze již přidal WhatsApp, aplikace, která je vyhlášena tím, že se přes ni často šíří nepravdy. Tento problém řeší zejména v Indii a Brazílii.

Zdroj: Business Insider

Diskuze (5) Další článek: YouTube v Evropě sníží výchozí rozlišení videí jen na SD. Chce ulevit přetíženým sítím, stejně jako Netflix

Témata článku: Koronavirus, Zdraví, USA, Facebook, WhatsApp, Německo, Fake News, Hoaxy, Francie, Medicína, Itálie, Mark Zuckerberg, Indie, chřipka, Brazílie, Státní zdravotní ústav, CDC, Box, Španělsko, Business insider, WHO, Místní úřady, New, Feed, Česká republika


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 124

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11