Koronavirus | Facebook

Facebook začne lidem ukazovat box s aktuálními informacemi o koronaviru

Foto: Pixabay
Facebook začne lidem ukazovat box s aktuálními informacemi o koronaviru | Foto: Pixabay

Novinku úzce související s aktuální pandemií koronaviru chce v příštích dnech zavést Facebook. Lidem na hlavní stránce začne ukazovat box s informacemi, ve kterém se dočtou nejnovější zprávy týkající se nákazy ve své zemi. Šéf sítě Mark Zuckerberg zdůraznil, že informace budou ověřené a budou pocházet od institucí jako je Světová zdravotnická organizace (WHO). Cílem je, aby se lidé nenechali zmanipulovat příspěvky, ve kterých mohou být polopravdy a dezinformace.

„Umístíme to lidem na vrchol jejich New feedu,“ popisoval Zuckerberg, kde lidé nový box najdou. Ze začátku bude novinka spuštěna v USA, kde chce Facebook čerpat hlavně od Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a WHO, plus v několika evropských zemích – Itálii, Španělsku, Německu a Francii. Zde lidé box najdou během následujících 24 hodin. Další země budou následovat.

Zuckerberg popsal, že Facebook chce v každém státu spolupracovat s místními úřady, které uvedou, jaké informace zveřejňovat nebo ne. V Česku se teoreticky nabízí spolupráce s ministerstvem zdravotnictví a Státním zdravotním ústavem. V boxu mají být i odkazy, kam lidé mohou volat či ověřené komentáře od osobností, novinářů a politiků. „Navrhujeme to tak, aby to bylo velice adaptivní a aktualizovalo se to každý den,“ zmínil Zuckerberg.

Doporučení pro každou zemi budou jiná proto, že opatření se stát od státu velmi liší. „Nikdy jsme se nemuseli zabývat ničím větším,“ přiznal šéf Facebooku s tím, že síť čeká hodně práce. Společnost je už nyní zahlcena mazáním příspěvků o „zázračných“ lécích a dalších falešných zprávách o koronaviru, které se na stránce šíří, navíc většinu zaměstnanců poslala pracovat domů.

Podobně informační centrum o nákaze již přidal WhatsApp, aplikace, která je vyhlášena tím, že se přes ni často šíří nepravdy. Tento problém řeší zejména v Indii a Brazílii.

Zdroj: Business Insider

Diskuze (5) Další článek: YouTube v Evropě sníží výchozí rozlišení videí jen na SD. Chce ulevit přetíženým sítím, stejně jako Netflix

Témata článku: Zdraví, Koronavirus, Facebook, WhatsApp, Medicína, USA, Fake News, Hoaxy, Německo, Francie, Mark Zuckerberg, Itálie, Indie, chřipka, Box, Business insider, Česká republika, Státní zdravotní ústav, CDC, Španělsko, WHO, Místní úřady, Feed, New, Brazílie


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Přehled: Kdo má nejlevnější internet VDSL? Jak jsou na tom veřejné IP a Terminátor?

Přehled: Kdo má nejlevnější internet VDSL? Jak jsou na tom veřejné IP a Terminátor?

** Srovnali jsme nabídku VDSL u 19 internetových poskytovatelů ** Ceny tarifů se liší i o stokoruny ** Různá je také nabídka doplňkových služeb

Lukáš Václavík | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači