Facebook | Facebook Messenger | Instagram

Facebook začal v Instagramu nahrazovat přímé zprávy Messengerem. V Česku si ještě počkáme, ale neutečeme

Foto: Facebook
Facebook začal v Instagramu nahrazovat přímé zprávy Messengerem. V Česku si ještě počkáme, ale neutečeme | Foto: Facebook

Vize Marka Zuckerberga sloučit Facebook, Instagram a WhatsApp dohromady se pomalu stává skutečností. Poté, co došlo ke sloučení příběhů mezi Facebookem a Instagramem, začínají obě sociální sítě sdílet i zprávy. Funkce posílání přímých vzkazů na Instagramu byla tento týden oficiálně nahrazena Messengerem. Zatím to uživatelé mohou odmítnout, ale otázkou je, na jak dlouho.

Pokud jste zatím změnu nezaznamenali, je to proto, že Facebook novinku spustil zatím jen v několika zemích, které blíže nespecifikoval. Globálně začne Messenger nahrazovat přímé zprávy na Instagramu „brzy“, jak uvedla firma v blogovém příspěvku. V něm také popisuje detaily, co změna pro lidi znamená. 

V první řadě podotýká, že uživatelé Instagramu nebudou okamžitě nuceni začít používat Messenger, novinka je minimálně pro tuto chvíli dobrovolná. A kdo bude chtít změnu využít, bude to muset odsouhlasit. Za to, že se „odhodlal“, ale dostane drobné výhody, například speciální nálepky, možnost sledování instagramových videí během videohovorů a to možná nejatraktivnější – mizející zprávy. 

Facebook tvrdí, že krok bude pro většinu lidí výhodný. Američtí uživatelé podle firmy často zápasí s tím, že se nedokáží orientovat, v jakém komunikátoru si s kým píší, takže sjednocení konverzaci bude praktičtější. Cituje u toho svůj interní průzkum. 

Společnost záměr sloučit všechny své tři aplikace poprvé oficiálně oznámila v březnu 2019, první reálné kroky začala podnikat letos. Už před rokem si za to vyžádala notnou dávku kritiky, analytici to vnímali jako způsob, jak se vyhnout antimonopolnímu vyšetřování. Existují totiž zejména na půdě USA silné snahy vytvořit z Instagramu a WhatsAppu opět samostatné společnost, což ale nepůjde, když se všechny tři platformy spojí do jedné. 

Zatímco sloučení Instagramu a Facebooku se alespoň trochu dalo čekat, WhatsApp do toho příliš vizuálně nezapadá. Ale Facebook stále trvá na tom, že i ten postupně integruje, byť sám přiznává, že zatím přesně neví jak. Proto WhatsApp bude alespoň ještě nějakou dobu fungovat samostatně, ovšem postupně by díky němu měl Messenger dostat širší možnost koncového šifrování. 

Diskuze (7) Další článek: Hype může začít. AMD Ryzen 9 5900X v jednojádrovém testu překonává Zen 2 o 20 %

Témata článku: Facebook, Facebook Messenger, WhatsApp, Sociální sítě, USA, Instagram, Marek Zuckerberg, Uživatelé, Aplikace, Messenger, Sloučení, Česká republika, Nálepka


Určitě si přečtěte

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 35

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 146


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači