Facebook | Google | Fotky

Facebook umožní přenést fotografie na Fotky Google. Bez stahování a na pár kliknutí

Sociální síť se na svém blogu pochlubila, že v první polovině příštího roku přinese všem uživatelům možnost, jak si snadno přenést své fotografie a videa do dalších služeb. Prozatím počítá s podporou Fotek Google.

Facebook již několik let, stejně jako všichni velcí konkurenti, umožňuje stažení vašich nahraných dat. To je možné skrze nastavení, přičemž si můžete zvolit, která konkrétní data chcete stáhnout. Teoreticky tak již nyní nic nebrání tomu, abyste si svá data přenesli jinam. 

0c89b14f-751a-427a-97e2-8eecd61b9d8b3d558562-e1eb-45ba-be06-083b9e0140290660b3a0-876e-4cba-b012-f33445707617 
Svá data z Facebooku si můžete stáhnout již nyní.

Proces je ale každopádně zdlouhavý a vyžaduje stahování poměrně velkého archivu a jeho opětovné nahrání někam jinam. Nový nástroj ale umožní přenést právě své fotografie a videa na pár kliknutí do jiné služby, aniž byste museli sami řešit přesouvání souborů. Detaily Facebook neuvedl, je ale pravděpodobné, že nově nahrané soubory v rámci Fotek Google budou uložené podle vašeho nastavení. Tedy v originální kvalitě, ale zabírající místo na úložišti, či zdarma, ale s lehkou komprimací – ta ale probíhá pouze u velkých souborů.

Novinka je součástí snahy Data Transfer Project, ke které se připojil i Microsoft, Google, Apple či Twitter a vytváří open-source nástroje pro přesun dat mezi službami. V rámci testovací fáze je dostupná uživatelům v Irsku, v první polovině roku 2020 se ale rozšíří mezi všechny uživatele Facebooku.

Jak zkrotit Facebook? Poradíme:

Diskuze (1) Další článek: Přichází vesmírná medicína: Buňky agresivních nádorů podstoupí testy na ISS

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,