Facebook | metaverse

Facebook má nové jméno. Meta. Přesvědčí vás Zuckerberg, že jen neodvádí pozornost od problémů?

Facebook má nové jméno. Meta. Přesvědčí vás Zuckerberg, že jen neodvádí pozornost od problémů?

Oživeno 28. října 2021

CEO Facebooku Mark Zuckerberg dnes na akci Connect oznámil přejmenování společnosti na Meta. Záznam najdete zde. „Naše společnost buduje technologie, které spojují. Společně můžeme konečně postavit lidi do středu naší technologie,“ řekl Zuckerberg. Komentátoři po celém světě však mají jasno v tom, že vznešená slova jsou jen slabou zástěrkou pro problémy, kterými Facebook aktuálně prochází:

Jedno rozumné vysvětlení Zuckerberg přece jen uvedl: Firma má nespočet produktů, takže nemá smysl svazovat jméno s jediným z nich (byť je sociální síť Facebook stále tím nejvýznamnějším).

Klepněte pro větší obrázek
Meta

Ale nové jméno je s touhle myšlenkou v rozporu. Meta totiž odkazuje na Metaverse, což má být „ta příští velká věc“. Platforma postavená na propojení skrze internet, která integruje virtuální realitu, rozšířenou realitu a řadu dalších technologií. Firma slibuje obří investice, ale ještě pořádně neřekla, co vlastně Metaverse bude:

Firma vlastní doménu meta.com (zatím je přesměrovaná na about.facebook.com/meta) a twitterový účet @meta (zatím prázdný). Zuckerberg vysvětluje, že organizační struktura se zatím nezmění, ale jiný bude způsob reportování finančních výsledků. Počínaje čtvrtým čtvrtletím se společnost rozdělí na segmenty „Family of Apps“ a „Reality Labs“, na burze bude od prosince vystupovat pod zkratkou MVRS.

Diskuze (70) Další článek: Akční kamera GoPro HERO10 Black dostává aktualizaci, jež by měla vyřešit problémy s přehříváním

Témata článku: Technologie, Google, Facebook, Sociální sítě, Internet, Twitter, Virtuální realita, Mark Zuckerberg, Alphabet, metaverse, Evropská unie, Oculus, Rozšířená realita, Meta, Horizon, Nové jméno, Connect, The Verge, Casey Newton, Markéta MikešováRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály