Facebook | Instagram

Facebook si posvítil na falešné „lajky“ na Instagramu. Prodejce žene k soudu

Zdroj: Pixabay
Facebook si posvítil na falešné „lajky“ na Instagramu. Prodejce žene k soudu | Zdroj: Pixabay

Jeden z důvodů, proč se nedá vždy věřit číslům na Instagramu, je fakt, že pořídit si falešné sledovatele, komentáře a lajky není nic těžkého ani drahého. Kde kdo je prodává a Facebooku pomalu dochází nervy. Zažaloval jednu z největších firem, která tuto falešnou slávu prodává, protože podle jeho slov poškozuje integritu platformy.

Konkrétně jde o novozélandskou společnost Social Media Series Limited, která falešné lajky a sledovatele prodává již několik let. Praktika je zakázaná a Facebook si na chování firmy stěžuje dlouhodobě, Social Media Series Limited proto neustále vytvářela nové a nové stránky typu Likesocial.co a IGFamous.net, skrze které se snažila vyhnout postihům. 

Facebook v žalobě americký soud žádá, aby firma okamžitě ukončila činnost a Facebooku proplatila škody, které svých chováním způsobila. 

Social Media Series Limited má fungovat od poloviny roku 2015. Facebook firmu vyzval k ukončení činnosti začátkem roku 2018, což se krátce stalo, společnost ale zanedlouho změnila jméno a dál pokračovala v pochybném byznysu. Nabízela například 50 až 2000 falešných lajků na Instagramu v cenovém rozpětí 10 až 99 dolarů. 

Firmě se to dařilo pomocí rozsáhlé sítě botů a vlastních účtů, které ovládala. Díky tomu rozdávala desítky tisíc falešných lajků na denní bázi. Konečné číslo se vyšplhalo k milionům. Facebook tvrdí, že společnost si tím vydělala okolo 9,4 milionů dolarů (cca 220 milionů korun). 

Jde již o druhou žalobu v letošních roce, kterou Facebook na toto téma podal. Minulý měsíc žaloval několik čínských společností, které prováděly totožnou činnost, falešné lajky navíc prodávaly i na Twitteru, Pinterestu a dalších platformách. Facebook to tehdy komentoval tak, že současný stav už nemůže pokračovat dál.

Diskuze (10) Další článek: Favorit Microsoftu pro letošní rok. Recenze Windows for Workgroups 3.11 #Computer25

Témata článku: Facebook, Instagram, Sociální sítě, Twitter, Soudy, Lajk, Platforma, Bota, Prodejce, Činnost


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů