Facebook | WhatsApp | Soukromí

Facebook si dělá zálusk na data z WhatsAppu, prozrazuje to aktualizace zásad ochrany osobních údajů

  • WhatsApp od 8. února mění své zásady ochrany osobních údajů
  • Kdo nebude souhlasit, ten nebude moci komunikátor používat
  • Hlavním cílem změn je sdílení dat se společnostmi Facebooku

Před více než pěti lety koupil Facebook komunikační platformu WhatsApp a zařadil ji do svého bobtnajícího portfolia aplikací a služeb. Z pohledu uživatelů se od té doby (naštěstí) v podstatě nic zásadního nezměnilo. Až nyní se v komunikátoru objevují požadavky na vyjádření souhlasu s aktualizovanými podmínkami použití a zásadami ochrany osobních údajů.

Oznámení, jež se zobrazuje uživatelům, zmiňuje tři klíčové změny, které mají vliv na to, jak služba zpracovává jejich data. Mimo jiné zmiňuje ukládání a správu dat konverzací na Facebooku a spolupráci za účelem nabídnutí integrace napříč produkty. Změny vstoupí v platnost 8. února a uživatelé nebudou mít jinou možnost, než je přijmout, pokud chtějí WhatsApp nadále používat.

Nové podmínky na WhatsAppu

Nové podmínky a zásady podrobně rozebírá server XDA Developers, který si všímá například toho, že podobné změny WhatsApp oznámil v červenci loňského roku. V předchozí aktualizaci však nabízel uživatelům možnost „nemít informace o účtu WhatsApp sdílené s Facebookem.“

V poslední aktualizaci WhatsApp tuto možnost zrušil a uživatelé budou muset přijmout nové podmínky použití a zásady ochrany osobních údajů. Facebook hodlá data sdílet v rámci svých společností, mezi které patří například Facebook Payments, Onavo, Facebook Technologies a CrowdTangle.

„Informace, které sdílíme s ostatními společnostmi Facebooku, zahrnují údaje o registraci vašeho účtu (například vaše telefonní číslo), data o transakcích, informace o službách a o tom, jak komunikujete s ostatními (včetně firem) při používání našich služeb, informace o mobilních zařízeních, vaší IP adrese a další údaje.“ uvádějí nové podmínky.

Pod drobnohledem Facebooku

Provedené změny jsou zdůvodněny mimo jiné snahou o zlepšování infrastruktury a porozumění tomu, jak jsou služby využívány. Nechybí ani rádoby užitečné argumenty o vylepšování služeb a zkušeností s jejich používáním, jako je vytváření návrhů (například přátel, skupinových kontaktů nebo zajímavého obsahu) a personalizace funkcí.

Server SlashGear pohlíží na novinky kriticky: „V době, kdy jsou lidé na celém světě závislejší na službách pro zasílání zpráv, a v době, kdy je Facebook vyšetřován kvůli jeho praktikám na poli ochrany soukromí a monopolu, dělá sociální síť krok, jež mnozí do značné míry považují za hloupý, kdy bude prakticky vyhazovat uživatele WhatsAppu, pokud nesouhlasí s tím, aby Facebook získal jejich data.“

Provedené změny podmínek použití a zásad ochrany osobních údajů aplikace WhatsApp jsou v souladu s plánem Facebooku poskytovat uživatelům jednotný zážitek napříč všemi jeho komunikačními službami. Pokud vás zajímají podrobnosti, doporučujeme prostudovat dokument publikovaný na oficiálním webu.

Diskuze (26) Další článek: Finové uzákonili, že internet musí mít rychlost alespoň 5 Mb/s

Témata článku: Facebook, WhatsApp, Aktualizace, Instant Messaging, Komunikace, Soukromí, SlashGear, Onavo, Face Pay, Údaj, Uživatelé, XDA Developers, Data, Zásada ochrany, Zásada, Ochrana, Osobní údajeSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony