Facebook

Facebook se vrhl do nové oblasti. Má aplikaci, ve které můžete tvořit meme

Foto: Whale App
Facebook se vrhl do nové oblasti. Má aplikaci, ve které můžete tvořit meme | Foto: Whale App

S novým experimentem přišel v minulých dnech Facebook. Zcela v tichosti zveřejnil aplikaci, ve které lidé mohou vytvářet meme, tedy vtipné internetové obrázky, které si pak mezi sebou přeposílají. Uživatelé v ní mohou buď upravovat vlastní snímky z mobilu nebo si vyhrát s knihovnou již nahraných grafik, odhalil web The Information.

Aplikace se jmenuje Whale App a Facebook ji zatím zveřejnil jen na kanadském App Storu. To potvrzuje, že jde zatím o test, kterým chce síť vysledovat, jak lidé na novinku budou reagovat. Za počinem navíc stojí tým sítě nazvaný NPE (New Product Experimentation), který má experimenty již v názvu.

Stejní lidé pro Facebook v minulosti vytvořili například aplikaci Bump, chatovací platformu, jež měla uživatelům ulehčovat seznamování či hudební pokus Aux. Ve všech případech šlo o software učený mladším lidem, a jak upozorňují americká média, všechny aplikace zřejmě mají pomoci Facebooku konkurovat TikToku, který je aktuálně na špici oblíbenosti mezi teenagery.

 

Do boje s čínskou karaoke aplikací TikTok se Facebook vydal i se svým Instagramem, jenž v nedávné době zveřejnil nové hudební funkce nápadně podobné právě TikToku. 

Protože jde o experiment, lze teď jen těžko odhadovat, zda se Whale App rozšíří celosvětově. Stalo by se tak pouze tehdy, že by šlo o velký hit, ale těch Facebook mimo svou síť příliš mnoho neměl a nemá. Spíše se dá předpokládat, že v případě úspěchu začlení tuto funkci přímo do aplikace Facebooku. 

Váš názor Další článek: Američan vyvíjel Linux pro islámské teroristy. Teď mu hrozí 20 let vězení

Témata článku: Sociální sítě, Facebook, Instagram, Mobilní aplikace, App Store, TikTok, síť, Experiment, The Information, Aux, Nová oblast, Aplikace, NPE


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky