Facebook | WhatsApp | Komunikace

Facebook ruší plány na reklamy ve WhatsAppu. Raději bude vydělávat na firmách

Již v roce 2018 Facebook oznámil, že plánuje za pomoci reklam zpeněžit i komunikátor WhatsApp. S tím nesouhlasili původní tvůrci, což vedlo k odchodu jednoho z firmy. Nyní to vypadá, že Facebook plány na reklamy zcela opustil.

WhatsApp funguje pro uživatele zadarmo, původně ale byl zpoplatněný při instalaci, načež přešel na předplatné – první rok zdarma, každý další za necelý dolar. To se ale změnilo, když jej koupil Facebook v roce 2014. Ten jakékoliv předplatné odstranil a v roce 2018 představil plány na zavedení reklam do aplikace.

Na tyto plány reagovali původní tvůrci protesty, které vedly až k odchodu spoluzakladatele WhatsAppu, Briana Actona, z Facebooku. Spolu s tímto plánem přišla i podpora pro podniky, které si mohou vytvářet vlastní profily a komunikovat tak se zákazníky z celého světa.

Peníze přinesou firmy

Nyní podle informací Wall Street Journal, došlo k revizi těchto plánů a Facebook od reklam zcela upustil. Tým, který byl za přípravu odpovědný, propustil a veškerý kód byl odstraněn z aplikace. Do budoucna se sice stále počítá, že by mohly reklamy přijít do části Status (tedy obdoby Příběhů z Facebooku a Instagramu), to ale nyní není prioritou.

Aktuálně se Facebook chce zaměřit na zpeněžení firem, které platformu využívají. Ty již nyní mohou automaticky zasílat zprávy svým zákazníkům a využívat WhatsApp jako místo pro odpovídání dotazů apod. Některé funkce (jako třeba zasílání zprávy lidem, kteří podniku ještě nenapsali) jsou zpoplatněné již nyní a zřejmě i některé další přibudou.

Uživatelé se tak v dohledné době nemusí obávat nástupu reklam.

Jaké soukromí nabízí jednotlivé chatovací aplikace?

Zdroj: XDA Developers

Váš názor Další článek: Pět problémů, kvůli kterým nelze systém pro dálniční známky realizovat. Andrej Babiš chce zakázku zrušit

Témata článku: Facebook, Instagram, Chat, WhatsApp, Reklama, Instant Messaging, Předplatné, Komunikace, Aplikace, Wall Street Journal, Status, Původní tvůrce, Bude, Plán, Brian, XDA Developers, Řek, Brian ActonDomácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie
Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

** OpenAI uvolnilo do betaverze umělou inteligenci DALL-E pro generování obrázků a fotografií ** Technologie zvládne generovat obrazy všeho druhu i podle jakéhokoli stylu **

Karel Javůrek
OpenAIUmělá inteligenceByznys
Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

** Garmin do svého stále unikátního cykloradaru přidal kameru ** Snímá a ukládá, co se při jízdě děje za sedlem ** Kromě toho je to jedna z nejsilnějších svítilen na kolo

Marek Lutonský
Testy