Facebook Messenger | Instagram | Facebook | WhatsApp

Facebook propojí své komunikátory Messenger, WhatsApp a Instagram

.
Facebook propojí své komunikátory Messenger, WhatsApp a Instagram

Máte Facebook a potřebujete napsat kamarádovi, který používá pouze Instagram? Podobné situace budu mít časem i jiné řešení než instalaci aplikace. Facebook podle informací The New York Times připravuje velkou změnu, v rámci které chce unifikovat všechny své komunikační platformy a umožnit lidem, aby si mohli psát mezi nimi.

Instagram, WhatsApp i Messenger stále budou fungovat jako samostatné služby, ale začnou spadat pod jeden ekosystém, takže skrze Messenger bude možné psát lidem na WhatsAppu, z Instagramu na Messenger a podobně. V současné době totiž služby nic moc jiného než jméno mateřské firmy nepojí (když nepočítáme menší integraci Facebooku a Instagramu).

Jak Instagram, tak Messenger by navíc po vzoru WhatsAppu měly dostat koncové šifrování, komunikace tak bude zabezpečenější. To potvrdil i Mark Zuckerberg. Na oficiální potvrzení integrace platforem se ještě čeká.

Krok dává poměrně smysl. Každá ze služeb má své výhody a nevýhody a společně se mohou stát silným komunikačním nástrojem. U WhatsAppu je rozhodně výhoda zmiňované koncové šifrování, ale nemá desktopovou aplikaci (oprava: má desktopovou aplikaci). Můžete ji využít také u Messengeru. Instagram zase disponuje velkou uživatelskou základnou, ale jeho využití jako komunikátora na posílání zpráv není tak velké, jak by mohlo být.

Facebook by hlavně všechny své služby mohl sjednotit pod jednou značkou a donutit lidi k většímu zapojení, z čehož by plynuly větší výdělky z reklam. Také by lépe konkuroval iMessage od Applu a chatům od Googlu. Podrobnosti ale zatím známy nejsou a očekává se, dříve než v roce 2020 změna nepřijde.

Takhle Facebook uváděl novou podobu Messengeru:

Diskuze (23) Další článek: Nová pilulka pomůže bojovat s pocitem osamělosti

Témata článku: Google, Apple, Facebook Messenger, Instagram, Facebook, Chat, WhatsApp, Šifrování, Komunikace, Mark Zuckerberg, Facebook a Instagram, Komunikační platforma, Oficiální potvrzení, Messenger, Whats, Desktopová aplikace, Velká změna, Nová podoba, Mateřská firma, Současná doba, Velký výdělek, Samostatná služba, New York Times, Komunikátor

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11