Facebook | Sociální sítě | Meta

Facebook překopal skupiny. Bude je více tlačit dopředu a dostanou kanály

Skupiny na Facebooku získají mnohem důležitější pozici, než kterou mají v současnosti. Plyne to z oznámení společnosti Meta, která nastínila, že skupiny na sociální síti čeká zásadní proměna. Jednak k nim uživatelé budou mít pohodlnější přístup a jednak přímo ve skupinách přibude nová zásadní funkce.

 

Touto funkcí budou tzv. kanály, které umožní uživatelům ve skupině konverzovat o určitých témat v menším počtu osob. Takové menší skupiny uvnitř větší skupiny. 

Práva na tvorbu kanálů dostanou administrátoři skupin a budou moci vytvořit tři různé druhy – chat (textové povídání v reálném čase) audio (místnosti pro mluvený hovor, podobný princip jako na Clubhousu) a feed (příspěvek s komentáři, facebooková klasika). U každého kanálu bude možné nastavit, zda bude přístupný jen na pozvánky či do něj bude přístup volný.

Doporučené kanály chce Facebook viditelně ukazovat v horní části skupin, aby je lidé měli na očích hned, jak ji otevřou. Sociální síť tvrdí, že to bude další způsob, jak se lidé mohou společně spojit a sdílet své zájmy. Inspirace zjevně pochází z Discordu, facebookové kanály jsou mu velmi podobné, dokonce si od něj berou i barevné schéma.

V každé skupině se rovněž objeví nové menu, skrze které bude možné vyhledat různé přidružené aktivity, například události, záložku k nakupování apod. 

Aby navíc uživatelé měli pohodlnější přístup, Facebook testuje novou postranní lištu, kde budou zobrazené všechny skupiny, do kterých jste se přidali. Pořadí těchto skupin si v liště budete moci upravit, budou sem také chodit upozornění, zda je v konkrétních skupinách něco nového. V neposlední řadě bude přes novou lištu možné skupiny vytvářet.

Diskuze (6) Další článek: V tropické oblasti Země je obrovská ozonová díra. Může mít dopad na polovinu světové populace

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Meta, Kanál, Přístup, Lišta, Uživatelé, Clubhouse, Skupina, Pohodlný přístupTest pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie
Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

** Síla DDoS začíná růst exponenciálně a také jejich počty ** Naše internetové štíty je ale zatím dokážou zastavit ** Nejvíce práce má Cloudflare, Google a Microsoft

Jakub Čížek
DDoSInternet
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony