Facebook | Sociální sítě | Meta

Facebook překopal skupiny. Bude je více tlačit dopředu a dostanou kanály

Skupiny na Facebooku získají mnohem důležitější pozici, než kterou mají v současnosti. Plyne to z oznámení společnosti Meta, která nastínila, že skupiny na sociální síti čeká zásadní proměna. Jednak k nim uživatelé budou mít pohodlnější přístup a jednak přímo ve skupinách přibude nová zásadní funkce.

 

Touto funkcí budou tzv. kanály, které umožní uživatelům ve skupině konverzovat o určitých témat v menším počtu osob. Takové menší skupiny uvnitř větší skupiny. 

Práva na tvorbu kanálů dostanou administrátoři skupin a budou moci vytvořit tři různé druhy – chat (textové povídání v reálném čase) audio (místnosti pro mluvený hovor, podobný princip jako na Clubhousu) a feed (příspěvek s komentáři, facebooková klasika). U každého kanálu bude možné nastavit, zda bude přístupný jen na pozvánky či do něj bude přístup volný.

Doporučené kanály chce Facebook viditelně ukazovat v horní části skupin, aby je lidé měli na očích hned, jak ji otevřou. Sociální síť tvrdí, že to bude další způsob, jak se lidé mohou společně spojit a sdílet své zájmy. Inspirace zjevně pochází z Discordu, facebookové kanály jsou mu velmi podobné, dokonce si od něj berou i barevné schéma.

V každé skupině se rovněž objeví nové menu, skrze které bude možné vyhledat různé přidružené aktivity, například události, záložku k nakupování apod. 

Aby navíc uživatelé měli pohodlnější přístup, Facebook testuje novou postranní lištu, kde budou zobrazené všechny skupiny, do kterých jste se přidali. Pořadí těchto skupin si v liště budete moci upravit, budou sem také chodit upozornění, zda je v konkrétních skupinách něco nového. V neposlední řadě bude přes novou lištu možné skupiny vytvářet.

Diskuze (6) Další článek: V tropické oblasti Země je obrovská ozonová díra. Může mít dopad na polovinu světové populace

Témata článku: , , , , , , , , , ,