Facebook

Kamera Facebooku do domácnosti, to je Portal. Nemá šmírovat, jen komunikovat

Facebook po odkladu konečně představil svůj dlouho připravovaný Portal – displej s kamerou pro videotelefonii s přáteli (ostatními majiteli Portalu). To samo o sobě není nikterak unikátní, Facebook ale slibuje, že jeho řešení bude zdaleka nejjednodušší, aby jej zvládla ovládat i vaše babička.

Během hovoru se vás tedy pokusí 12MP kamera sledovat, abyste byli vždy součástí scény, i když se budete pohybovat po místnosti, a stejně tak mikrofon se pokusí odstranit rušivý zvuk na pozadí.

Kamera nemá motor, který by ji otáčel, ale 140° zorné pole, takže může obraz oříznout a digitálně přiblížit jen na oblast, kde je zrovna ten, kdo mluví. Ostatně je to patrné i ve videu níže.

Představit jen videotelefon, sic s chytrým fokusem, však dnes už opravdu nestačí, a tak má v sobě Portal integrovanou Alexu od Amazonu, která se postará o samotné hlasové ovládání a asistenci.

Facebook Portal zvládne vedle videotelefonie ještě přehrávat videa ze své sítě, prohlížet zeď a přehrávat muziku ze Spotify a Pandory.

Portal bude k dispozici v základní malé podobě (10,1", 720p) za 199 dolarů a jako větší Portal+ (15,6", 1080p) za 349 dolarů. Momentálně nabízí sociální síť zařízení pouze v americkém předprodeji.

Diskuze (11) Další článek: Večer čekáme Pixel Slate. Nový tablet Googlu s Chrome OS a procesorem Intel Core i7

Témata článku: Google Asistent, Facebook Messenger, Facebook, Amazon Echo, Google Home, Kamera, Spotify, Alexa, Portal Facebook, Unikátní kamera, Alexa od Amazonu, Ostatní majitelé, Síť, Videohovor, Pandora, NEM, Zorné pole, Dolar, Americký předprodej, Portal, Facebook Portal, Sociální síť, Integrovaná Alexa, Rušivý zvuk, Kamery na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X