Facebook | Alexa | Chytrá domácnost

Facebook představil nové fotorámečky Portal. Jeden dokonce vypadá jako Kinect

Facebook uvedl nové přírůstky do své rodiny zařízení Portal. Stejně jako předchozí modely, i ty současné mohou sloužit buď jako fotorámečky, či k video hovorům. Ty lze nově uskutečnit i skrze WhatsApp. Zcela novým zařízením je poté Portal TV, který vypadá skoro jako Kinect od Microsoftu.

Předchozí generaci zařízení Portal Facebook představil před rokem a přinesla dvě zařízení s 10 a 16palcovým displejem. Nový Portal a Portal Mini ale má „pouze“ 10, resp. 8 palců a jedná se tak o mnohem kompaktnější zařízení. V levém horním rohu se vedle displeje nachází kamera a nechybí zde po vzoru zařízení Google Home přepínač na její vypnutí společně s mikrofony.

Oba modely přichází v bílé a černé variantě a vypadají jako klasické fotorámečky. Ovládat je lze ale i hlasem, zabudovanou mají totiž asistentku Alexu od Amazonu. Novinkou je možnost uskutečňování video hovorů i skrze WhatsApp, doposud bylo možné využít pouze Facebook Messenger. Cena je za větší model stanovena na 179 dolarů, u menšího je 129 dolarů.

Třetím představeným zařízením je Portal TV, který jakoby vypadl z oka Kinectu od Microsoftu. Po připojení k televizoru umožňuje opět videohovory skrze Messenger či WhatsApp, zároveň má ale zabudované multimediální aplikace jako je Amazon Prime Video, Showtime a další, většina ze služeb je ale dostupná hlavně v zahraničí. Netflix zde například chybí. Portal TV Facebook prodává za 149 dolarů.

Zdroj: Thurrott (1, 2)

Diskuze (1) Další článek: Rusko už ví, jak loni vznikla díra v kosmické lodi Sojuz, ale nechá si to pro sebe

Témata článku: Hardware, Facebook Messenger, Netflix, Chat, Facebook, WhatsApp, Google Home, Komunikace, Alexa, Chytrá domácnost, Displej, Model, Portal, Amazon Prime video, Hovor, Alex od Amazonu, Kinect od Microsoftu, Portal Facebook, Zařízení, Thurrott, TV Facebook, Portal TV


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize