Facebook

Facebook podrobně sleduje polohu a aktivitu lidí, kteří mu vyhrožují

Facebook podrobně sleduje polohu a aktivitu lidí, kteří mu vyhrožují

Není nic neobvyklého, že se na Facebooku sem tam objeví nějaká výhrůžka směrem k zaměstnancům firmy. Stává se to především v názorově vyhraněných skupinách, kdy Facebook někomu smaže příspěvek a autor hned začne psát, že by „nejradši všechny ve Facebooku vystřílel“. Firma tyto lidi podrobně sleduje, odhalila televize CNBC.

Děje se to, pokud Facebook dostane obavy, že nejde jen o internetové tlachání, ale zároveň to není tak silné tvrzení, aby bylo na místě kontaktovat policii. Facebook v těchto případech začne kontrolovat reálnou polohu člověka a analyzovat vše, co na síti dělá.

Televizi to prozradilo několik zaměstnanců Facebooku. Řada jich pochybovala nad etikou této praktiky, jiní byli ovšem rádi, že se firma stará o jejich bezpečnost. Mluvčí Facebooku potvrdil, že seznam potenciálně nebezpečných lidí opravdu existuje, popisoval to ale jako „standardní korporátní opatření“.

„Pokud existuje důvěryhodný důkaz pro možný fyzický útok vůči zaměstnancům Facebooku, pak použijeme kombinaci veřejně dostupných dat a standardních technologických praktik, abychom určili, zda je člověk reálně schopný zaútočit,“ rozvedl mluvčí. Zároveň dodal, že na ochraně osobních dat uživatelů se tím nic nemění, stále je prioritou.

Na seznamu se má podle zaměstnanců nacházet několik stovek lidí a poprvé měl vzniknout v roce 2008. Jakmile se na něm člověk objeví, Facebook si na něj založí „složku“, kde je jeho jméno, fotografie, aktuální lokace a důvod, proč představuje hrozbu.

K útokům na sídla technologických firem nebo jejich zaměstnance v minulosti skutečně došlo, byť to nejhorší, co se Facebooku stalo, byla anonymní výhrůžka bombou. Mnohem horší zkušenost má YouTube, v jehož sídle loni v dubnu došlo ke střelbě, v rámci které byli zranění tři lidé. A jen pár hodin zpátky, ve čtvrtek, se po jednom z pozemků Netflixu pohyboval ozbrojený člověk, kvůli čemuž byla na místo zavolána policie.

Jak zkrotit Facebook? Koukněte na video:

Diskuze (11) Další článek: Nový extrémní procesor Intel Core i9-9990XE má 14 jader, 5,1 GHz a 255 W

Témata článku: Netflix, Facebook, Sociální sítě, YouTube, Policie, Zaměstnanci, Poloha, Výhrůžky, CNBC, Sídlo


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu