Facebook

Facebook podrobně sleduje polohu a aktivitu lidí, kteří mu vyhrožují

Facebook podrobně sleduje polohu a aktivitu lidí, kteří mu vyhrožují

Není nic neobvyklého, že se na Facebooku sem tam objeví nějaká výhrůžka směrem k zaměstnancům firmy. Stává se to především v názorově vyhraněných skupinách, kdy Facebook někomu smaže příspěvek a autor hned začne psát, že by „nejradši všechny ve Facebooku vystřílel“. Firma tyto lidi podrobně sleduje, odhalila televize CNBC.

Děje se to, pokud Facebook dostane obavy, že nejde jen o internetové tlachání, ale zároveň to není tak silné tvrzení, aby bylo na místě kontaktovat policii. Facebook v těchto případech začne kontrolovat reálnou polohu člověka a analyzovat vše, co na síti dělá.

Televizi to prozradilo několik zaměstnanců Facebooku. Řada jich pochybovala nad etikou této praktiky, jiní byli ovšem rádi, že se firma stará o jejich bezpečnost. Mluvčí Facebooku potvrdil, že seznam potenciálně nebezpečných lidí opravdu existuje, popisoval to ale jako „standardní korporátní opatření“.

„Pokud existuje důvěryhodný důkaz pro možný fyzický útok vůči zaměstnancům Facebooku, pak použijeme kombinaci veřejně dostupných dat a standardních technologických praktik, abychom určili, zda je člověk reálně schopný zaútočit,“ rozvedl mluvčí. Zároveň dodal, že na ochraně osobních dat uživatelů se tím nic nemění, stále je prioritou.

Na seznamu se má podle zaměstnanců nacházet několik stovek lidí a poprvé měl vzniknout v roce 2008. Jakmile se na něm člověk objeví, Facebook si na něj založí „složku“, kde je jeho jméno, fotografie, aktuální lokace a důvod, proč představuje hrozbu.

K útokům na sídla technologických firem nebo jejich zaměstnance v minulosti skutečně došlo, byť to nejhorší, co se Facebooku stalo, byla anonymní výhrůžka bombou. Mnohem horší zkušenost má YouTube, v jehož sídle loni v dubnu došlo ke střelbě, v rámci které byli zranění tři lidé. A jen pár hodin zpátky, ve čtvrtek, se po jednom z pozemků Netflixu pohyboval ozbrojený člověk, kvůli čemuž byla na místo zavolána policie.

Jak zkrotit Facebook? Koukněte na video:

Diskuze (11) Další článek: Nový extrémní procesor Intel Core i9-9990XE má 14 jader, 5,1 GHz a 255 W

Témata článku: YouTube, Sociální sítě, Facebook, Netflix, Policie, Zaměstnanci, Poloha, Výhrůžky, CNBC, Sídlo


Určitě si přečtěte

Více systémů na jednom počítači: Vybrali jsme nejlepší programy pro virtualizaci

Více systémů na jednom počítači: Vybrali jsme nejlepší programy pro virtualizaci

** Chcete na svém počítači vyzkoušet jiný operační systém? ** Jednoduchá cesta vede přes virtualizaci ** Přinášíme pět nejlepších programů virtualizaci operačních systémů

Karel Kilián | 107

Severní magnetický pól „odcestoval“ z Kanady na Sibiř. Vědci musí upravit model

Severní magnetický pól „odcestoval“ z Kanady na Sibiř. Vědci musí upravit model

** Zemské magnetické pole se chová nepředvídatelně ** Severní magnetický pól se posouvá z Kanady směrem na Sibiř ** Vědci musí rychle aktualizovat Světový magnetický model

Karel Kilián | 30

Chcete zhubnout? Vynechte snídani!

Chcete zhubnout? Vynechte snídani!

** Vydatná snídaně patří přinejmenším půlstoletí k pilířům zdravé výživy ** Jenže lidé po celá tisíciletí nezačínali den tím, že si nacpali břicha a vyrazili za obživou ** Současné výzkumy nedokazují, že by vydatná snídaně pomáhala hubnout

Jaroslav Petr | 47

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 22