Facebook Pages ohromí novými funkcemi

Stránky na Facebooku čeká období změn. Budou mít stejný vzhled jako profily a nabídnou dlouho požadované funkce pro správce. Jestli chcete, můžete je mít hned.

Před časem Facebook nabídl nový vzhled profilů. Kdo chtěl, mohl přejít na nový profil ihned. Komu se nelíbil, mohl přechod akorát tak pozdržet. Novému profilu se nikdo nevyhnul, protože Facebook nové profily nastavil nakonec všem. Něco podobného se právě rozjíždí u facebookovských Stránek, tzv. Facebook Pages.

Pokud jste správci, nové Stránky si můžete už nyní aktivovat na adrese http://www.facebook.com/pages/status/. Jakmile je aktivujete, nelze vrátit původní vzhled. Je to ale jedno, protože ať už se pro přechod rozhodnete či nikoli, od 10. března Facebook stejně převede všechny Stránky do nového kabátu.

Stránky se podobají profilům

Viditelnou novinkou Stránek je změna vzhledu, tj. vodorovné menu bylo přesunuto doleva a nahoře se nacházejí náhledy na fotografie – zkrátka totožné změny jako u nových profilů. Můžete také lépe zviditelnit další doporučené Stránky.

Klepněte pro větší obrázek
 Nová podoba Stránek

Prostor pro zviditelnění také dostali správci Stránky a vlastník. Vlastníka lze zobrazit na stránce vlevo dole, stačí si zapnout jeho zobrazení v nastavení Stránky, v sekci „Featured“. Správci se zobrazují vpravo nahoře (pouze správcům).

Klepněte pro větší obrázek
 Skrytí/zobrazení vlastníka Stránek

Příspěvky na zdi je možné zobrazit dvěma způsoby. Buď můžete zobrazit příspěvky od Stránky (resp. administrátorů), anebo můžete využít nový chytrý filtr „Everyone“. Ten zobrazí vše, jak příspěvky Stránky, tak i příspěvky od fanoušků, ale seřadí je dle toho, jak by mohly uživatele zajímat.

Nahoře jsou tedy spíše příspěvky od administrátorů, naopak níže jsou umístěny příspěvky od fanoušků. Tak či tak, je to další tajuplný kód Facebooku, který bude ovlivňovat zobrazení příspěvků. Pokud jste správce, máte navíc možnost příspěvky vypsat dle času či jen zobrazit skryté.

Prozatím se i v české verzi Facebooku zobrazují originální anglické texty. Česká lokalizace bude dostupná v příštích dnech či týdnech.

100% přehled o dění na Stránce

Změny se ale odehrávají i pod kapotou, ocení je především správci Stránek. Mnoha správcům scházela možnost, jak si udržet přehled o nových komentářích, příspěvcích, lajkování a dalších činnostech uživatelů. Nově je možné si nechat posílat emaily s upozorněním na tyto činnosti.

Pokud si navíc na Stránce nastavíte „Facebook as your Page“ (musíte být správce), budete na jednotlivé činnosti upozorněni v oznamovací oblasti v levém horním rohu webu (vedle loga Facebooku). Takto nastavená Stránka se bude chovat jako váš profil, na svůj profil se tedy nedostanete. V jednu chvíli můžete být přihlášeni k jedné stránce.

Facebook as your Page“ si můžete nastavit odkazem přímo na Stránce (v pravé horní části) nebo v pravém horním rohu na tlačítku „Účet“.

Další novinka se týká vaší identity na Stránce. Pokud jste byli správci některé Stránky, mohli jste komentovat vždy jménem dané Stránky. Nově si můžete v nastavení Stránky určit, jakým jménem chcete psát komentáře – jestli jménem Stránky, nebo svým – tady z vašeho osobního profilu.

Klepněte pro větší obrázek
 Vaše identita na Stránce a zapnutí zasílání upozornění na nové příspěvky a komentáře

Pokud se rozhodnete pro komentování svým jménem, nebudete mít možnost na Stránku psát nové příspěvky, což může být škoda. Možná ale vývojáři na tomto zapracují a nabídnou i tuto možnost.

Filtr slov a nastavení citlivosti anti-spamové ochrany

Do nastavení stránky přibyla ještě jedna možnost – filtr slov. Můžete si vytvořit vlastní seznam slov oddělený čárkami. Pokud nějaký příspěvek bude některé z těchto slov obsahovat, skončí nemilosrdně ve spamovém koši dané Stránky.

Pokud nechcete vytvářet vlastní seznam slov, ale raději se chcete spolehnout na automatický anti-spamový filtr Facebooku, můžete určit jeho citlivost na „střední“ nebo „vysokou“, filtr lze i vypnout. Filtr se řídí dle toho, jak uživatelé označují komentářový spam.

Klepněte pro větší obrázek
 Nastavte si citlivost anti-spamového filtru

Změny, na které se dlouho čekalo

Nové Stránky přinášejí změny, na které se skutečně dlouho čekalo. Facebook slibuje, že chystá další novinky, takže se je na co těšit. Změnu vzhledu také postihlo zakládání nových stránek, nově můžete vybírat z následujícího:

Klepněte pro větší obrázek
 Založení nové stránky
Diskuze (12) Další článek: Dell končí s notebooky Adamo, konkurence MacBooků nebyla úspěšná

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Web, Správce, Kabát, Facebook Pages, Změna vzhledu, Nový kabát, Pages, Původní vzhled, Funkce, Nový, Page, Nová změna, Spamový filtr, Příspěvek, Profil, FunToto je nejzajímavější telefon za tři tisíce. Smartphonu do terénu chybí snad jen podpora 5G sítí a 3,5mm jack

Toto je nejzajímavější telefon za tři tisíce. Smartphonu do terénu chybí snad jen podpora 5G sítí a 3,5mm jack

** Odolný telefon dnes nemusí stát mnoho ** Robustní novinka od BlackView nestojí ani tři tisíce **Nenáročným uživatelům zřejmě nic podstatného chybět nebude

Martin Chroust
BlackViewZvýšená odolnostSmartphony
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle