Facebook | Kryptoměny

Facebook opět povolil některé reklamy na kryptoměny. Hlavně ty vzdělávající

Na Facebooku sice stále není možné propagovat počáteční nabídku měn (ICO) nebo nákup binárních opcí, plus reklamy na samotné kryptoměny. A reklamy na burzy pořád musí procházet schvalováním. Sociální síť se ale rozhodla svá pravidla týkající se kryptoměn zmírnit. Po roce je opět možné umístit na Facebook neomezeně reklamu, která se týká blockchainové technologie a vzdělávání nebo zpravodajství o tématu. 

Tyto reklamy musely dříve podléhat procesu schvalování, nyní je mohou lidé umísťovat podle libosti. Změna má mimo jiné pomoci nakopnout celý svět kryptoměn, který se po pádu v roce 2018 ještě zcela nevzpamatoval. Špatně se totiž oživuje oblast, o které je na největší sociální síti světa s pokročilým reklamním systémem prakticky zakázáno mluvit. 

Facebook pro původní zákaz měl své důvody. Vysvětloval to především tak, že chtěl lidi chránit, aby nenaletěli pochybným ICO a jiným nabídkám, u kterých se zpětně nemají jak bránit. Nejdříve řešil konkrétní reklamy, ale nakonec se v lednu 2018, kdy hodnota bitcoinu atakovala rekordy, rozhodl zablokovat všechno, co se nějakým způsobem týkalo blockchainu.

Poslední týdny se ovšem objevují zprávy, že Facebook plánuje svoji vlastní kryptoměnu. Firmě se navíc rozrůstá tým věnovaný technologii blockchainu, již čítá přes 50 lidí, kdy pětina z nich pochází z PayPalu. Ať bude výsledkem snahy cokoli (pravděpodobně tzv. stablecoin), blokovat kompletně všechny reklamy na kryptoměny by mohlo být vnímáno pokrytecky, nemluvě o tom, že by mohlo jít o porušování hospodářské soutěže - Facebook by propagoval vlastní „coin“, ale konkurence by nemohla.

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je stále Bitcoin. Prosazuje se ale také Litecoin, Ethereum nebo Bitcoin Cash. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc, například Facebook připravuje kryptoměnový projekt Libra.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (2) Další článek: Waymo posílí taxislužbu bez řidičů v americkém Phoenixu o desítku nových aut

Témata článku: Technologie, Facebook, Kryptoměny, Bitcoin, Reklama, Blockchain, ICO, Původní zákaz, REK, Schvalování, Síť


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme první zařízení s Wi-Fi 6. Nová verze Wi-Fi je rychlejší a spolehlivější

Vyzkoušeli jsme první zařízení s Wi-Fi 6. Nová verze Wi-Fi je rychlejší a spolehlivější

** Wi-Fi 6 přinese větší spolehlivost a dosah sítě ** Zkusili jsme Galaxy S10 připojit k routeru Netgear RAX80 ** Router s Wi-Fi 6 má pro někoho smysl už nyní

Tomáš Holčík | 50

Velká pitva telefonu: Co se skrývá uvnitř šestipalcové placky Nokia 7.1

Velká pitva telefonu: Co se skrývá uvnitř šestipalcové placky Nokia 7.1

** Jak vypadá nitro téměř 6" mobilního telefonu? ** Provedli jsme pitvu Nokia 7.1 se třemi kamerami ** Základní deska je vlastně docela maličká

Jakub Čížek | 16Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch