Facebook | Sociální sítě

Facebook omylem označil seriózní zprávy o koronaviru za SPAM a smazal je. Teď vše vrací zpět

Chyba v systému Facebooku, který odhaluje SPAM způsobila, že došlo ke smazání legitimních zpravodajských příspěvků týkajících se koronaviru. Sociální síť uvedla, že se jednalo o chybu a dotčené příspěvky jsou nyní obnovovány.

Facebook využívá ke kontrole příspěvků na síti automatizované systémy, které se starají o stahování nevhodného obsahu, který je v rozporu se zásadami služby. Nejinak je tomu i u novinových zpráv týkajících se koronaviru a dalších témat, kde ale software zareagoval chybně a odstranil velké množství zpráv jako SPAM, i když se jednalo o standardní příspěvky.

e07b52d0-d43c-4190-bc3d-54b8b900d9de 
Některým administrátorům došla řada upozornění o odstranění příspěvků. Foto: Stephen Warwick/iMore

Smazané příspěvky obsahovaly zprávy z BBC News, Times of Israel, Axios a The Atlantic. Nyní by již měly být všechny zpátky na Facebooku – firma uvedla, že dotčené zprávy obnovila. Chyba souvisí s aktuální situací, kdy je většina pracovníků doma a více se tak zapojují automatizované procesy. Stejným směrem jde třeba i YouTube, které varovalo tvůrce, že může dojít k častějšímu mazání obsahu.

Zdroj: Windows Central

Koronavirus online

Diskuze (9) Další článek: „Superčervi“ v akci: S likvidací plastových odpadů by mohly pomoct i larvy potemníka brazilského

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,